Фріда Кало та світ її автопортретів

Фріда Кало – грандіозна персона ХХ століття. Це популярна мексиканська художниця, яка прославилася на весь світ своїми автопортретами. З її творчого доробку у 143 картини, 55 – автопортрети. Проте жінка відома у всьому світі не просто як талановита художниця і феміністка, а також як екстравагантна дама з бурхливим характером, непростою долею, яка її загартувала, це жінка-ураган, яка не боялася бути викликом для суспільства, в якому жила, вона не боялася бути собою, дивною і дивовижною.

фрида кало био

Малювати автопортрети Фріда почала не від хорошого життя, а після одного нещасного випадку, який перекреслив усе її перереднє життя. У вісімнадцятирічному віці дівчина потрапила в аварію і цілий наступний рік провела в лікарні, оговтуючись після наслідків. Руки Фріди не постраждали, на відміну від ніг та тулуба, тому вони стали для неї інструментом самовираження протягом року в лікарні та після цього. У її палаті стояло велике дзеркало, тому дівчина стала малювати себе, щоб хоч якось відволікатися і займати нескінченно довгий час.

Фріда Кало не здалася і вижила, хоча наслідком аварії, крім численних травм і переломів, стала в майбутньому неможливість виносити і народити дитину. Зі своїм чоловіком, Дієго Ріверою, їх об’єднало не тільки взаємне кохання, але й пристрасть до спільної творчої діяльності. Обоє відомі своїми складними характерами, вони все ж зуміли уживатися одне з одним, хоча у 1939 подружжя навіть розлучилося, але згодом закохані одружилися знову.

фрида кало биография

Творчість Фріди Кало – це її життя. Якщо ви читали її біографію – зрозумієте картини, і навпаки. На полотнах художниці вона передавала свої страхи, розчарування, біль і щастя. Вони як і Фріда, красиві, екстравагантні та чудові.

Зараз картини цієї харизматичної жінки коштують мільйони доларів. Про темпераментну мексиканку знято багато фільмів, написано купу книг – біографічних та художніх. На її честь називають пісні, її біографія цікавить тисячі дослідників зі всього світу. Фріда Кало – жінка, яка символізує свободу, сміливість, оригінальний характер та красу.

Насамкінець – кілька автопортретів Фріди Кало.

kahlo_frida автопортрет

kahlo_frida автопортрет

kahlo_frida автопортрет

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь