Топ 10 атмосферних книг

Ми читаємо книги з різною метою – для задоволення, для покращення свого настрою, для підвищення інтелектуального рівня, для релаксації і т.д. Сьогодні я пропоную Вам підбірку атмосферних книг, які відкривають перед своїми читачами окрему реальність, всередині якої добре і затишно. Кожна з цих книг створює дуже приємне відчуття після прочитання, ніби вас занурили в унікальний світ, який захоплює по справжньому.

Річард Бах «Чайка на ім’я Джонатан Лівінґстон»

Чайка на ім'я Джонатан Лівінґстон

Алегорична повість про юного птаха-мартина Джонатана Лівінґстона, який прагне до самовдосконалення. В пошуках ідеальної майстерності польоту ця чайка зверне гори. А читачеві залишається тільки насолоджувати прекрасною пригодою, завдовжки у життя Джонатана.

Оригінальна назва: Richard Bach «Jonathan Livingston Seagull», 1970

Ніл Гейман «Історія з кладовищем»

Історія з кладовищем

Дитячий роман британця Ніла Геймана про хлопчика-сироту на ім’я Ніхто Оуенс, якого виховали привиди. Хлоп’я з малих років живе на кладовищі з привидами, вампірами та перевертнями, але його життя аж ніяк не моторошне, а швидше веселе та безтурботне. Та одного дня у місті з’являється вбивця його справжніх батьків…

Оригінальна назва: Neil Gaiman «The Graveyard Book», 2008

Патрік Зюскінд «Повість про пана Зоммера»

Повість про пана Зоммера

Зворушлива повість, яку розповідає від першої особи чоловік, згадуючи своє дитинство. У цьому віці йому на все життя запам’ятався пан Зоммер, дивакуватий відлюдник, який весь час повторював, що хоче залишитися у спокої…

Оригінальна назва: Patrick Süskind «Die Geschichte von Herrn Sommer», 1991

Банана Йосімото «Амріта»

Амріта

Неперевершена історія про щоденне життя звичайної Сакумі. Звичайної, тобто, із такими ж бажаннями та проблемами, як і всіх інших людей. Внаслідок падіння зі сходів пам’ять дівчини стала її підводити, тому всі події, люди, весь світ сприймаються Сакумі заново. У книжці показано як вона віднаходить шлях до себе самої.

Ви можете прочитати найкращі цитати з книги «Амріта» у цій статті.

Назва англійською: Banana Yoshimoto «Amrita», 1994

Джек Керуак «Бродяги Дхарми»

Джек Керуак «Бродяги Дхарми»

Керуак – майстер створювати атмосферні романи і «Бродяги Дхарми» – одна із найкращих його книг. Цей роман є майстерною спробою передати шматочок власного життя та пригод, перенасичених ароматним гірським повітрям, духовними роздумами та пошуком сенсу нашого буття.

Рецензія на книгу тут.

Оригінальна назва: Jack Kerouac «The Dharma Bums», 1958

Харукі Муракамі «На південь від кордону, на захід від сонця»

На південь від кордону, на захід від сонця

Романи Муракамі – ніжні та загадкові, легкі та чуттєві, і ця книга не виняток. Тут ви станете свідком історії відносин молодого чоловіка Хадзіме, власника джаз-бару, та красуні Сімамото, його дитячої подруги. Між ними раніше були почуття, а чи горить досі іскра кохання?

Назва англійською: Haruki Murakami «South of the Border, West of the Sun», 1992

Шань Са «Та, що грає в го»

та, що грає в го

Натхненний роман французької письменниці китайського походження , який добре поєднує в собі риси Західної та Східної культури, протилежностей чоловічого та жіночого. Історія розгортається у 30-х роках ХХ століття, під час японського завоювання Китаю. В древньому місті юна китаянка грає в го з японським самураєм. Тільки у грі, на жаль, не буде переможців.

Оригінальна назва: Shan Sa «La Joueuse de go», 2001

Карлос Руїс Сафон «Тінь вітру»

тінь вітру

Вишукана містична книга, яка триматиме інтригу для свого читача до останніх сторінок. Історія починається з того, що батько приводить свого сина в таємниче місце – Кладовище забутих книг, де той знаходить прокляту книгу, яка змінить все його життя… «Тінь вітру» – це нотки казкових мотивів, трохи історії, смак кохання і безліч цікавих пригод.

Оригінальна назва: Carlos Ruiz Zafon «La sombra del viento», 2001

Джон Фаулз «Вежа із чорного дерева»

Вежа із чорного дерева

Повість про молодого художника-абстакціоніста та арт-критика Девіда Вільямса, який приїжджає до відомого художника Генрі Бреслі, щоб дізнатися більше фактів з його життя для біографічної книги. Віддалене помістя старого митця схоже на притулок для загублених душ, де і Вільямс знаходить для себе невелику відраду…

Оригінальна назва: John Fowles «The Ebony Tower», 1974

Джоанн Харріс «Льодяникові туфельки»

Льодяникові туфельки

Одна із тихих вулиць Монмартрського пагорба прихистила Янну та її дочок – Розетт і Анну. Нарешті вони можуть ненадовго відпочити від постійних переїздів та спокійно пожити у невеличкій квартирі над своєю шоколадною крамничкою. Проте тихе життя закінчиться із приїздом Зозі де л’Альби, жінки в яскраво-червоних туфельках, які виблискують, ніби льодяники.

Оригінальна назва: Joanne Harris «The Lollipop Shoes», 2007

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь