25 найцікавіших книг для жінок. Part 1

1. Джон Клеланд «Фанні Хілл. Мемуари жінки для утіх»
(John Cleland «Fanny Hill or, Memoirs of a Woman of Pleasure», 1748)

Джон Клеланд «Фанні Хілл. Мемуари жінки для утіх»

Цікавий еротичний роман, якому вже більше двохсот років, протягом яких він був відомий як енциклопедія проституції. Насправді, це талановитий розповідь про пошук справжнього кохання і пригоди провінційної дівчини в Лондоні, яка сама того не бажаючи, потрапила в бордель.

2. Натаніель Готорн «Багряна буква»
(Nathaniel Hawthorne «The Scarlet Letter», 1850)

Натаніель Готорн Багряна буква

Перший і найвідоміший роман американського письменника-романіста. Тут йдеться про Естер Прин, яка скоїла для тих часів нечуваний злочин – народила дівчинку, не будучи в шлюбі. Ця книга про справжню любов, незламну свободу духу, боротьбу з людськими наклепами і пошук справедливості.

3. Гюстав Флобер «Пані Боварі»
(Gustave Flaubert «Madame Bovary», 1857)

Пані Боварі

Шедевр світової літератури XIX століття. Ця книга розповідає історію життя мадам Боварі, жінки-провінціалки, яка шукає пригод і розваг, щоб не нудьгувати і розфарбувати свої будні. Флобер тут реалізував себе як витончений майстер слова – роман «Пані Боварі» вирізняє вишуканий стиль мовлення.

4. Чарльз Діккенс «Великі сподівання»
(Charles Dickens «Great Expectations», 1860)

Великі сподівання, Діккенс

Класичний англійський роман, написаний в традиційному стилі автора, який переносить нас в епоху вікторіанської Англії разом з лондонським колоритом того часу і його суворою реальністю. На його сторінках описаний простий юнак Піп, який пробивається у високе товариство, де його чекають інтриги, любов і безліч розчарувань. Роман був екранізований в 2012 році США спільно з Великобританією.


5. Вілкі Коллінз «Жінка у білому»
(William Wilkie Collins «The Woman in White», 1860)

Вілкі Коллінз «Жінка у білому»

Дотепний детективний роман, який захоплює вже не одне покоління своїм цікавим сюжетом. Зі сторінок книги ми дізнається про історію одного злочину сера Персиваля Глайда, який заради грошей замислив небачену аферу – видати свою дружину за божевільну і привласнити всі її гроші.

6. Луїза Мей Алькотт «Маленькі жінки»
(Louisa May Alcott «Little Women», 1868)

Луїза Мей Алькотт Маленькі жінки

Захоплююча історія про чотирьох сестер на прізвище Марч, основою для якої стали справжні відносини цієї письменниці з її трьома сестрами. За книгою знято безліч фільмів, її популярність пояснюють доволі просто – це дуже реалістична драма, яка не залишить читача байдужим.


7. Теодор Драйзер «Сестра Керрі»
(Theodore Dreiser «Sister Carrie», 1900)

Теодор Драйзер Сестра Керрі

Роман, який був написаний в переддень ХХ століття, на основі реальних подій з життя сестер Драйзера. Тут розповідається про долю молодої дівчини Керрі, яка хоче облаштуватися в Чикаго, знайти любов і хорошу роботу. Але життя вносить свої нюанси в її плани…

8. Вірджинія Вулф «Місіс Делловей»
(Virginia Woolf «Mrs. Dalloway», 1925)

вірджинія вулф

Роман про всього один день з життя Клариси Делловей, яке складається з безлічі дрібних деталей, простих, проте дуже важливих. Цей високоінтелектуальний роман написаний Вірджинією Вулф витончено і легко, так що багато поколінь вражені красою її творів.

9. Девід Герберт Лоуренс «Коханець леді Чатерлей»
(David Herbert Lawrence «Lady Chatterley’s Lover», 1928)

Девід Герберт Лоуренс «Коханець леді Чаттерлей»

Прекрасний роман, який вже встиг стати класикою в еротичному жанрі. Він був заборонений в США протягом 30 років (до 1960 року). Сьогодні його по праву називають перлиною вишуканої еротичної прози, яку буде цікаво прочитати кожній леді після повноліття.

10. Дафна Дюмор’є «Ребекка»
(Daphne du Maurier «Rebecca»,1938)

Дафна Дюмор'є «Ребекка»

Один із шедеврів цієї знаменитої англійської письменниці. Роман дає нам можливість зануритися в життя молодої дівчини, яка тільки після весілля дізнається про померлу дружину свого коханого, яка була ідеальною у всьому. Головна героїня розуміє, що за їй ніколи не вдасться витіснити померлу Ребекку з життя свого чоловіка і його близьких, але й наблизиться до її досконалого образу.

11. Пол Гелліко «Квіти для місіс Харріс»
(Paul Gallico «Flowers for Mrs. Harris», 1958)

Пол Гелліко Квіти для місіс Харріс

Одна з найніжніших і найсвітліших книг в сучасній літературі. У ній ми знайомимося з лондонською прибиральницею місіс Харріс, життя якої зміниться в кращу сторону в ту саму хвилину, коли вона одного разу побачить сукню від Dior в шафі своєї клієнтки і запалиться бажанням коли-небудь одягти таке ж.

12. Трумен Капоте «Сніданок у Тіффані»
(Truman Capote «Breakfast at Tiffany’s», 1958)

Трумен Капоте Сніданок у Тіффані

Найвідоміша книга геніального Капоте, яка стала ще популярнішою після її екранізації в 1961 році режисером Блейком Едвардсом. У ній йдеться про молоду дівчину Холлі Голайтлі, яка не така ексцентрична і цинічна, як здається на перший погляд, насправді вона в душі тендітна і ніжна. На сторінках цієї невеликої новели ви знайдете інтриги, кохання, багато аристократії і вечірок Нью-Йорка, але також море самотності, пошук та усвідомлення своїх справжніх бажань в цьому світі.


13. Мюріел Спарк «Міс Джін Броуді в розквіті»
(Muriel Sarah Spark «The Prime of Miss Jean Brodie», 1961)

Мюріел Спарк Міс Джін Броуді в розквіті

Драматична історія життя самотньої викладачки міс Джін Броді та її шести вихованок, так званого «Клану Броді». Дівчатка запозичили від своєї вчительки не лише ідеали краси, добра, істини, але й отримали в її особі мудру наставницю, яка віддає все краще (звісно, на свою думку) дівчаткам.

Другу частину підбірки кращих книг для жінок Ви можете переглянути за цим посиланням.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь