25 найцікавіших книг для жінок. Part 2

Першу частину підбірки 25-ти найкращих книг для жінок можна почитати тут.

14. Доріс Лессінг «Золотий щоденник»
(Doris May Lessing «The Golden Notebook», 1962)

золотий щоденник

золотий щоденник

Це один із найкращих творів лауреата Нобелівської премії, англійки Доріс Лессінг. У ньому йдеться про Анну Вулф і її щоденник, який вона розділила на п’ять секцій – синю, червону, жовту, чорну і головну – золоту, де вона роздумує і пише висновки зі своїх думок, шукає сенс і одкровення свого життя. Цю книгу часто називають маніфестом фемінізму.

15. Сильвія Плат «Під скляним ковпаком»
(Sylvia Plath «The Bell Jar», 1963)

Сильвія Плат «Під скляним ковпаком

Культовий твір американської літератури ХХ століття, який багато хто вже називає класикою. У романі ми дізнаємося про жінку, яка перебуває в глибокій депресії і хоче покінчити життя самогубством. Це книга про пошук сенсу життя і любові в ньому, коли надії вже давно немає.

16. Еріка Йонг «Я не боюся літати»
(Erica Jong «Fear of Flying», 1973)

Еріка Йонг «Я не боюся літати» («Страх польоту»)

Одна з найсуттєвіших еротичних книг кінця ХХ століття, яка ставить багато питань щодо самовизначення жінки, важливості правильного вибору в житті, пошук елементарного щастя в ньому.

17. Анаіс Нін «Дельта Венери»
(Anaïs Nin «Delta of Venus», 1977)

Анаіс Нін Дельта Венери

Глибокий інтелектуальний роман з елементами еротики для любителів прози в стилі Генрі Міллера. Книга складається з кількох оповідань про жінок, які цінують любов у всіх її проявах – платонічних і фізичних. За цим твором був знятий однойменний фільм в 1995 році Залманом Кінгом.

18. Ельфріде Єлінек «Піаністка»
(Elfriede Jelinek «Die Klavierspielerin», 1983)

Ельфріде Єлінек

Відвертий роман німецької письменниці, який вона сама назвала автобіографічним. Підійде всім любителям інтелектуальної, іронічної та живої еротичної прози. Це роман про зрілу жінку-піаністку, яка шукає любові і знаходить її у вельми оригінальних формах та проявах садомазохізму.

19. Маргарет Етвуд «Історія, розказана Служницею»
(Margaret Atwood «The Handmaid’s Tale», 1985)

Маргарет Етвуд

Приголомшлива антиутопія, яка повинна бути гідно оцінена кожною жінкою і дівчиною. Книга розповідає про фантастичний варіант майбутнього, де права жінки практично дорівнюють нулю. «Розповідь Служниці» викликає бурю емоцій і дозволяє кожній своїй читачці оцінити всі плюси реального світу, який іноді нам здається надто повсякденним і відверто нудним.

20. Алан де Боттон «Спроби в коханні»
(Alain de Botton «Essays In Love», 1993)

essays_in_love

Щирий любовний роман сучасного британського письменника. Розповідь написана від імені молодого чоловіка, який вірить у справжню любов, постійно досліджує і плекає в своєму серці це ніжне почуття.

21. Едіт Вортон «Епоха невинності»
(Edith Wharton «The Age of Innocence», 1993)

Епоха невинності

Найвідоміший роман цієї американської письменниці, за який вона отримала Пулітцерівську премію. Вишукана розповідь, яка розкриває нам всі таємниці любовного трикутника, сповнена щирих почуттів, викликає в душі справжню бурю пристрастей. Не менш відома екранізація книги, яку зняв американець Мартін Скорсезе в 1993 році і отримав за цей фільм Золотий глобус.

22. Алессандро Барікко «Шовк»
(Alessandro Baricco «Seta»,1996)

 Алессандро Барікко

Якщо для опису цього роману можна було б використати тільки одне слово, то цим словом стала б «пристрасть». Тут йдеться про взаємини молодого француза, його дружини і чарівної гейші, їхні мрії і ніжну любов. За мотивами книги знятий однойменний фільм французьким режисером Франсуа Жираром у 2007 році.


23. Амелі Нотомб «Страх і трепет»
(Amélie Nothomb «Stupeur et tremblements», 1999)

Амелі Нотомб «Страх і трепет»

Сміливий автобіографічний твір французької письменниці Амелі Нотомб. У романі розповідається про молоду дівчину, яка отримує роботу у великій японській компанії, але замість солідної посади отримує неповагу колег-японців, ставши білою вороною у колективі.

24. Салман Рушді «Земля під її ногами»
(Ahmed Salman Rushdie «The ground beneath her feet»,1999)

Салман Рушді

Популярний містичний роман Салмана Рушді, який взяв за основу для написання міфи Стародавньої Індії та Греції. Ви дізнаєтеся історія любові Орфея та Еврідіки на сучасний лад.

25. Сірі Хустведт «Що я любив»
(Siri Hustvedt «What I Loved», 2003)

Сірі Хустведт

Майстерний роман сучасної американської письменниці, яка надзвичайно чуттєво передала спогади про життя Лео Герцберга, його любовні муки, успіхи в кар’єрі, відносини з друзями. Роман написаний інтелектуально, красиво, легко і невимушено, тому повинен сподобатися безлічі літературних гурманів.

Поділися з друзями!

Цікаві статті