Книжкові підсумки 2014 року

1. Юстейн Ґордер «У дзеркалі, у загадці»

У дзеркалі, у загадці

Цю книгу прочитала одразу після Нового року, по настрою вона ідеально підійшла. Розповідається тут про маленьку хвору дівчинку та її ангела. Зворушлива історія, яка зачіпає за живе. Читається доволі просто, не зважаючи на те, що йдеться далеко не про легкі речі.

Оцінка: 10 з 10-ти.

2. Ульф Старк «Чи вмієш ти свистіти, Йоханна?»

Ульф Старк

Маленька невимушена дитяча історія-казочка шведського письменника, яка сподобається як дітям, так і дорослим. Уффе знайде собі справжнього дідуся, тільки де і як, можна дізнатися зі сторінок цієї книги.

Оцінка: 10 з 10-ти.

3. Катерина Бабкіна «Лілу після тебе»

лілу після тебе

Підліткова історія про життя та пригоди, які бувають у юних дівчаток та хлопчиків. Написано непогано, стиль письменниці треба буде випробувати також іншими її книгами.

Оцінка: 6 з 10-ти.

4. Савако Арійосі «Кінокава»

Савако Арійосі «Кінокава»

Рецензію на книгу можна почитати тут.

Оцінка: 8 з 10-ти.

5. Януш Леон Вишневський, Малгожата Домагалік «188 днів і ночей»

Вишневський, Домагалік

Листування пана Януша, відомого польського письменника та знавця жінок, та не менш відомої польської журналістки, телеведучої та просто красивої жінки, Малгожати Домагалік можна почитати у цій книжці. 188 днів і ночей – це вам неабищо, так що читати їхні листи заняття приємне і цікаве.

Оцінка: 8 з 10-ти.

6. Карлос Кастанеда «Вчення дона Хуана» (аудіокнига)

Кастанеда

Перша книга Кастанеди про дона Хуана, старого індійця-мага, який став його вчителем. Вирішила розпочати знайомство із Кастанедою саме із цієї книги, адже вона розповідає про початок товаришування цих двох людей та первинне сприйняття знань самим автором.

Оцінка: 8 з 10-ти.

7. Майк Гелпрін «Свіча горіла»

Коротке фантастичне оповідання про майбутнє, де вже немає паперових книг. У тому часі живе колишній професор літератури. Чому колишній? Бо ніхто не цікавиться книгами, літературою, ніхто не читає… Хоча професор і далі подає оголошення про уроки літератури, в надії, що одного дня когось знову зацікавить прекрасне.

Оцінка: 10 з 10-ти.

8.Джек Керуак «У дорозі»

Керуак

Гуру біт-покоління, вже класик американської літератури, автор більше десяти книг, які об’єднані спільним пригодницьким настроєм та автобіографічністю. «У дорозі» – роман про Сала Парадайза та Діна Моріарті, їхні пригоди у США та Мексиці. Книгу найкраще читати саме в дорозі, у моєму випадку це були поїзди. А після прочитання серце знову тягне у дорогу, назустріч пригодам та веселощам.

Оцінка: 8 з 10-ти.

9. Трумен Капоте «Закрий останні двері»

Trumen_Kapote

З цієї книги почалося моє знайомство із прозою Трумена Капоте. Скажу Вам, його оповідання та розповідь «Голоси трави» – одна із найкращих книг, які я читала в 2014 році. Оригінально, невимушено, цікаво, легко, мудро – все для читача.

Оцінка: 10 з 10-ти.

10. Мілан Кундера «Смішні любові»

Кундера

Цю книгу я розпочала читати восени 2013 року у Чернівцях, але дочитати її вдалося лише весною 2014 року. Читати Кундеру – суцільне задоволення, мабуть тому я вирішила на певний час відкласти його оповідання та дочитати згодом. Тонкий гумор автора у поєднанні з хорошим стилем роблять його книги дотепними, розумними і головне – популярними серед читачів всього світу.

Оцінка: 10 з 10-ти.

11. Джордж Р. Р. Мартін «Танець з драконами» (аудіокнига)

танець з драконами

Пройти повз довгоочікувану п’яту частину «Пісні льоду і полум’я» просто не в моїх силах. Чергова книга Мартіна – живе свідчення того, як автор прогресує від книги до книги, від рядка до рядка.

Оцінка: 10 з 10-ти.

12. Діна Рубіна «Терен»

Маленьке оповідання про важку долю маленького хлопчика, його відносини з мамою і татом після їхнього розлучення. Жити між двох вогнів важко, особливо якщо це такі рідні для тебе люди – батьки. Окремо хочу сказати про стиль Діни Рубіної – це геніальна проза, така насичена та жива, із зовсім неочікуваними порівняннями та метафорами.

Оцінка: 10 з 10-ти.

13. Бернар Вербер «День мурахи»

день мурахи

Друга книга із трилогії про мурах у Вербера, хоча її я прочитала першою із цього циклу. Мурахи – дивовижні створіння: інтелектуальні, роботящі, сильні, з власною ієрархією та віддані своїй королеві. Прочитавши цю книгу, мимоволі починаєш думати, що мурахи розумніші за людей у багатьох аспектах. Світ мурах зав’язаний у цікаву детективну історію Вербера – цікаве чтиво на вихідні.

Оцінка: 6 з 10-ти.

14. Мігель Руїс, Мері Керролл «За межами страху»

авперпор

Хороша психологічна книга для тих, хто хоче дослідити себе, піднятися над страхами і фобіями.

15.Джордж Мартін «Межовий лицар» (аудіокнига)

Оцінка: 8 з 10-ти.

16.Джордж Мартін «Присяжний лицар» (аудіокнига)

Оцінка: 8 з 10-ти.

17. Джордж Мартін «Містичний лицар» (аудіокнига)

Джордж Мартін: «Історії про Дунка і Егга»

«Історії про Дунка і Егга» – ось як називається цикл романів про вірного лицаря сера Дункана і молодого Ейегона. Хто любить прозу Джорджа Мартіна і ще не читав цих книг – я вам по доброму заздрю, на вас чекають пригоди у семи королівствах за 100 років до подій, які описані в «Пісні льоду і полум’я».

Рецензію на три книги читаємо тут.

Оцінка: 10 з 10-ти.

18. Марк Шагал «Моє життя»

Рецензія на книгу Марка Шагала «Моє життя»

Цікава гумористична автобіографічна розповідь Марка Шагала про своє дитинство, юність, роки життя у Вітебську, Парижі та Європі.

Рецензію на книгу читаємо тут.

Оцінка: 10 з 10-ти.

19. Вільям Шекспір «Юлій Цезар»

Цезар

Цікава п’єса Шекспіра про відому особистість – Юлія Цезаря.

Рецензія на книгу тут.

Оцінка: 10 з 10-ти.

20. Вільям Шекспір «Як вам це сподобається»

IMG_7718

Смішна п’єса Шекспіра про любов, поневіряння, пригоди – з англійським гумором.

Рецензія тут.

Оцінка: 8 з 10-ти.

21. Бернар Вербер «Останній Секрет»

«Останній Секрет» Бернара Вербера

Друга книга із трилогії під назвою «Наукові авантюристи», першою була «Батько наших батьків», а третьою – «Сміх циклопа».

Рецензія на «Останній секрет».

Оцінка: 8 з 10-ти.

22. Карен Блюменталь «Стів Джобс. Людина, яка думала по-іншому»

image002

Історія життя Стіва Джобса цікава. Для себе я почерпнула багато нового та корисного. Крім того, книга читається на одному диханні, відірватися від неї вкрай важко.

Оцінка: 10 з 10-ти.

23. Джек Керуак «Бродяги Дхарми»

Джек Керуак «Бродяги Дхарми»

Керуака треба просто читати і насолоджуватися. Скажу тільки, що після прочитання цієї книги потягнуло в гори, полазити по гірських вершинах, звісно із черговим творінням Керуака.

Повна рецензія тут.

Оцінка: 10 з 10-ти.

24. Карлос Кастанеда «Окрема реальність» (аудіокнига)

otdelnaya-realnost

Друга книга про дона Хуана та його учня Карлоса. В принципі, Кастанеду трактувати може кожен по-своєму, тому варто самому раз прочитати його книги і зрозуміти їх суть для себе.

Оцінка: 9 з 10-ти.

25. «Махабхарата. Рамаяна»

1.200

Древньоіндійський епос «Махабхарата» містить кілька книг, звісно, до маленького радянського видання вони потрапили у дуже стислій формі, але порадував віршований переклад. «Рамаяну» я скорочено читала в школі, проте більш повний її варіант набагато краще сприймається. Міфи, баталії, цікаві індійські божества та ще багато іншого – безумовно ця книга буде цікава любителям Східної літератури, проте для загального розвитку можна читати усім.

26. Юрій Андрухович «Диявол ховається в сирі»

в сиры

Про Юрія Андруховича краще говорить сама його проза, аніж критики. Відкривайте його книги і читайте, а якщо цікава рецензія, вона тут.

Оцінка: 10 з 10-ти.

27. Юлія Бурковська «Тра-ля-ля»

Бурковська

Історія про молоду дівчину, яка хоче вибитися в люди і працює на радіо. Книгу прочитала за один вечір – згадувала свої університетські пригоди. Читати Юлію Бурковську легко, проте як часто буває з сучукрліт, це одноразова література, до якої в житті більше немає сенсу повертатися.

Оцінка: 4 з 10-ти.

28. Банана Йосімото «Амріта»

amrita

Цю книгу Банани Йосімото я купила ще в 2012 році, проте відкладала її, як найсолодший книжковий десерт. Читала я «Амріту» всю осінь і цілий грудень, потроху, так що цей цілющий нектар довго покращував мені настрій і додавав сил по вечорах. Я безмежно рада, що кілька років тому відкрила для себе прозу цієї японської письменниці, адже тепер вона в списку моїх улюблених.

Оцінка: 10 з 10-ти.

29. Рю Муракамі «Війна починається за морем»

Ryu_Murakami

Хочете побачити світ очима Рю Муракамі? Його реальність жорстока, зла, прискіплива до деталей, моторошна і місцями гидка до неможливості, але все ж, вона у кожному його рядку жива і красива, своєрідна і норовлива. Це моє перше знайомство з Рю Муракамі. Не все у його книжці мені сподобалося, але вона вражає, так що обов’язково читатиму ще.

Оцінка: 6 з 10-ти.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь