Рецензія на книгу Фей Велдон «Вона не може залишити»

«Вона не може залишити» (She May Not Leave, 2006) – книга популярної сучасної англійської письменниці Фей Велдон, яка відома своїми численними романами на жіночу тематику. У російському варіанті назва роману перекладена як «Ненавиджу сімейне життя». На сьогодні світ побачило близько сорока книг письменниці, найвідоміші – «Подруги», «Маленькі сестри», «Род-Айленд блюз», «Намисто від Булгарі» і т.д.

Головна героїня книги «Вона не може залишити» – 33-літня Хетті, яка ніби-то щаслива в сімейному житті, адже має хорошого чоловіка та зовсім недавно у них народилася перша дитина. Проте насправді жінка не може признатися самій собі, що сімейне життя, яке у неї є зараз, вона ненавидить до глибини душі. Майже ідилія в родині настає від моменту появи служниці, гастарбайтерки зі Східної Європи, проте ненадовго. Хетті метається між власними мріями, нереалізованістю та бажанням розірвати замкнуте коло своїх стосунків. Її чоловік Мартін теж доволі яскравий персонаж у книжці, такий собі закоренілий консерватор щодо сімейних традицій та цінностей, який не те що не бачить справжніх потреб дружини, але й не хоче зробити крок їй назустріч, тому вибирає найпростіший варіант для вирішення проблем у стосунках.

Це роман про крах ілюзій у сімейному житті. Місцями сторінки книги нагадують марення практично у дусі жіночого бульварного чтива, а місцями вона дуже навіть захоплива та щира. Стиль Фей Велдон сподобається любителям якісної жіночої прози в дусі Анни Гавальди, Джейн Остін або сестер Бронте.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь