Гань Бао «Записки про пошуки духів»

Гань Бао – відомий китайський письменник кінця ІІІ – початку ІV століття, що жив в епоху правління династії Цзінь. Він став засновником нового жанру у китайській літературі – чжігуай, що в перекладі означає «розповіді про духів». Гань Бао прославився завдяки тому, що написав свій знаменитий на весь світ твір «Записки про пошуки духів» – збірку фантастичних оповідань про різноманітні незвичайні явища.

Гань Бао «Записки про пошуки духів»Оригінальний текст його «Записок» складався із тридцяти розділів (цзюаней), проте до сьогодні збереглися тільки двадцять із них, які вміщують 464 короткі історії. Кожен розділ присвячений певному містичному явищу і об’єднує тематичні оповідання. Тут дійсно є чим нагодувати свою спраглу уяву і втамувати вічний голод до потойбічного, правда тільки на деякий час.

«Записки про пошуки духів» – неймовірне відкриття у стародавній китайській літературі, причому дуже важливе, вельми цікаве і надзвичайне. Одна із основних заслуг Гань Бао в їх написанні полягає в тому, що він зібрав велику кількість народних переказів та реальних подій, які трапилися із людьми, і зміг їх оформити в класичному літературному жанрі сяо шо (мала проза).

Один із послідовників чжігуай, Пу Сунлін, відомий китайський письменник XVII століття, оцінює прозу Гань Бао набагато вище власної, хоча сам він написав в сумі близько 16 томів і більше 400 новел в цьому жанрі.

«Записки про пошуки духів» сподобаються любителям літератури Сходу, містичних мотивів у прозі, а також тим, хто віддає перевагу маленьким розповідям. Ці оповідання можна читати по порядку від початку до кінця, а можна відкривати цю книгу на будь-якій сторінці і потрапляти кожного разу в іншу дивовижну та загадкову історію, яка сталася давним-давно у Китаї. А вірити у прочитане чи не вірити – Ваше особисте право.

Цзюані та відповідні їм містичні явища, подані у «Записках про пошуки духів»

Цзюані та відповідні їм містичні явища, подані у "Записках про пошуки духів"

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь