Джордж Мартін: «Історії про Дунка і Егга»

Ви сумуєте за продовженням славнозвісної «Пісні Льоду і Полум’я»? Я от, наприклад, дуже. Мабуть, більше чекаю виходу нової шостої книги «Вітри зими», ніж п’ятого сезону серіалу «Гра престолів», хоча і він цікавий для сприйняття. Своєрідною відрадою на три місяці (читала, вірніше слухала я саме по одній книжці в місяць) стала захоплива епопея Джорджа Мартіна – «Історії про Дунка і Егга».

На даний момент із цього циклу вийшло три книги – «Межовий лицар», «Вірний меч», «Таємничий лицар», Мартін пише четверту – «Вінтерфельські вовчиці», і якщо ви хоч трохи слідкуєте за творчістю цього письменника, то розумієте, що і ця розповідь на четвертій книжці навряд чи закінчиться. Швидше за все – це тільки початок.

Спершу трохи про сюжет. «Історії про Дунка і Егга» трактуються як передісторія відомої нам «Гри престолів». Справді, це унікальна мандрівка тими ж сімома королівствами, проте приблизно за сто років до Неда Старка, короля-узурпатора Роберта Баратеона, проблем Ланістерів у Королівській гавані та відродження драконів королевою Дайенеріс. Проте складається враження, що гра престолів не припинялась у Сімох Королівствах ніколи. Я думала, що проблеми почались тоді, коли трон узурпував Роберт Баратеон, проте в кровній династії Таргарієнів їх було не менше. Які саме – читайте і дізнайтеся самі, лише скажу, що історія розгортатиметься не менш захопливо. Розповіді об’єднують їхні два незмінні головні герої – Сір Дункан Високий і його зброєносець з непростою долею – Егг. Кожна книга – окрема історія їхнього життя, мандрів і подвигів.

Стиль. Манера написання – це все той же улюблений нами Джордж Мартін, проте на стадії навчання і самовдосконалення, тому в цьому ракурсі книга про Дункана і Ейєгона не настільки феєрична, наповнена філософськими роздумами, грандіозними описами баталій, завуальованими немислимими політичними інтригами (політичні інтриги присутні, але їх трохи легше розгадати), купою вбивств із детальним описанням практично на кожній сторінці – все перелічене вище є, тільки в меншій кількості. Саме тому ці історії трохи легші для сприйняття, вони якісь добріші, від них волосся дибки не полізе і ввечері після їх прочитання можна більш-менш спокійно спати.

«Історії про Дунка і Егга» – гідна заміна чергової частини «Пісні Льоду і Полум’я» для тих, хто вже не може дочекатися виходу шостої книги «Вітри зими», яку планують видати у 2015 році.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь