Найкращі художні книги про котів. Частина 1

Вільям Барроуз «Кіт всередині»Вільям Барроуз «Кіт всередині» – автобіографічна новела Вільяма Барроуза. Цю книгу він присвятив своїм улюбленцям – котам, тут є багато згадок про кішок, які жили в нього впродовж життя. Тут йдеться про відносини людей і їх домашніх улюбленців, є роздуми про жорстоке поводження з тваринами. Книга вперше була видана у 1986 році – її проілюстровав художник-сюрреаліст Брайан Гайсін.

Джеймс Боуен «Вуличний кіт на прізвисько Боб» – зворушлива історія дружби англійського безпритульного музиканта Джеймса і його кота Боба, якого він підібрав на вулиці. Джеймс описав у книжці свої пригоди разом із котом і став всесвітньовідомим письменником.

Джеймс Боуен «Вуличний кіт на прізвисько Боб»

Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита» – особливу роль в булгаковському романі грає кіт Бегемот, без оригінального характеру якого важко уявити і сам твір. Хоча Бегемот ототожнюється тут зі злом, його персонаж, безсумнівно, став візитною карткою всього роману.

Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»

Ліліан Джексон Браун «Кіт, який любив Брамса» – одна із книг детективної серії Ліліан Браун «Кіт, який…». Письменниця прославилася ще у 60-х роках ХХ століття і з того часу про її котів-детективів хоче дізнатися все більша кількість людей.

Хелен Браун «Клео. Як одна кішка врятувала цілу сім’ю» – зворушлива історія про сім’ю, яка переживала не найкращі часу до моменту поки у них не з’явився маленький пухнастий чорний комочок у квартирі. Історія дружби Хелен і маленької чорної кішки Клео – безцінний подарунок для читача.

Рей Бредбері «Піжама для кішки» – чудовий збірник оповідань Бредбері написаний для покращення вашого настрою. Ідеальний для прочитання літом. Сама розповідь «Піжама для кішки» наповнить вас любов’ю, а історія маленького кошеняти ще довго зігріватиме вам серце.

Тед Вільямс «Пісня хвостатого переслідувача»Тед Вільямс «Пісня хвостатого переслідувача» ( у російському перекладі виходив під назвою «Хвісттрубою, або пригоди Молодого Кота) – цей твір написав американський письменник-фантаст, який надихнув Джорджа Мартіна на написання «Гри престолів». Якщо ви хочете почитати про фантастичний котячий світ, про його створення Матір’ю-Кішкою і головне – про пригоди молодого кота, який шукає свою зниклу подругу, обов’язково візьміть до уваги цю книгу.

Іван Генслер «Біографія кота Василя Івановича, розказана ним самим»Іван Генслер «Біографія кота Василя Івановича, розказана ним самим» – найвідоміша гумористична повість російського письменника про пригоди кота Василя, який живе на Сенатській площі. У творчості Генслера прослідковується вплив Миколи Гоголя та Ернста Теодора Амадея Гофмана.

Пітер Гіттерс «Незвичайний кіт і його хазяїн» – невелика зворушлива розповідь письменника про дружбу з найкращим у світі котом, на написання якої у Пітера Гіттерса пішло цілих десять років. Двоє нерозлучних друзів гуляють разом у Нью-Йорк, літають у літаках, обідають в ресторанах, але це все деталі, бо головне, що приніс маленький кіт в життя Пітера – це щастя.

Ернст Теодор Амадей Гофман «Життєва філософія кота Мурра» – жив собі дуже розумний кіт Мурр,який вирішив написати свої філософські мемуари, але чистого паперу не знайшов, тому писав між рядків іншого рукопису – біографії капельмейстера Йоганнеса Крейслера. Пригоди кота і уривки життя капельмейстера виявляться цікавішими, ніж ви могли б уявити.

Ернст Теодор Амадей Гофман «Життєва філософія кота Мурра»

Мідас Деккерс «Кішка. Історія любові» – книга про різні цікаві особливості, пов’язані з котами в Нідерландах. Ви хочете знати хто такі поштові коти або ж чому будь-яке у цій країні не вважатиметься гідним, поки там не поселиться кішка? Відповіді у книжці нідерландського письменника Мідаса Деккерса.

Алекс Екслер «Записки кота Шашлика» – жартівливий роман про інтелектуального домашнього улюбленця, який розуміє набагато більше, ніж ми можемо уявити. На сторінках книги є відповіді на запитання: чому кішки не люблять собак, що думають про нас коти і чи люблять нас насправді ці пухнасті комочки? Кіт Шашлик розкаже вам усе і навіть більше.

Льюїс Керрол «Аліса в Країні Чудес» – у чарівній казці про Алісу багато із нас має свого улюбленого персонажа, найчастіше це – Чеширський кіт. Чемний і вихований, загадковий і бездоганно галантний кіт гостинно зустріне вас на сторінках цієї книги – не залишається ніяких сумнівів, що вам варто прочитати її, якщо ви хочете в цьому самі переконатися.

Льюїс Керрол «Аліса в Країні Чудес»

Доріс Лессінг «Кішки» – книга про давню любов письменниці до кішок, а саме – як вона з ними вперше познайомилася і як їй вдавалося все життя зберегти теплі почуття до цих милих пухнастих тварин. Тут є багато історій з життя відомої англійської письменниці-лауреата Нобелівської премії.

Вікі Майрон «Дев’ять життів Дьюї» – книга для допитливих людей, яка складається з багатьох цікавих фактів та історій з життя кота, який поселився в бібліотеці. Дьюї став легендою маленької бібліотеки і всього свого провінційного міста, яке прославилося завдяки цьому красивому коту.

Вікі Майрон «Дев’ять життів Дьюї»

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь