Найкращі художні книги про котів. Частина 2

Жерар Монкомбль «Дев’ять життів одного кота»Жерар Монкомбль «Дев’ять життів одного кота». Томас – чорний кіт з білою плямкою на шиї, традиційний герой англійський народних казок, якого обожнюють дітлахи далеко за межами Великобританії. Французький письменник Жерар Монкомбль вирішив створити унікальну історію про давнього улюбленця дітей на свій лад – тепер читачі зможуть оцінити всі дев’ять життів Томаса, кожне з яких по своєму унікальне і захопливе. Микола Носов «Живий капелюх»Книга подається з ілюстраціями білоруського художника Андрія Арінушкіна.

Микола Носов «Живий капелюх» – коротке оповідання про кота Ваську і капелюх, під який він заліз із цікавості. Входить в однойменну збірку Миколи Носова для дітей.

Реннауг Клайва «І не забувай гладити кошеня»Реннауг Клайва «І не забувай гладити кошеня» – тут ми дізнаємось про маленьку дівчинку, яка з самого дитинство не отримувала у необхідній їй мірі любов і підтримку батьків, а після народження ще однієї сестрички все стало тільки гірше. Книга швидше розрахована на дорослого читача, який зрозуміє всі нюанси поведінки Анни та винесе звідси уроки для свого життя. Кішка, як завжди, тут стає рятівницею ситуації.

С.Ф. Сейд «Варджак Лап»С.Ф. Сейд «Варджак Лап» – таке собі котяче героїчне фентезі. Варджак Лап з дитинства марить подвигами свого мужнього діда Джалала, тому з настанням дорослого віку Варджак розуміє, що пора і йому здійснювати свої подвиги. Підходить для прочитання дітям. Нацуме Сосекі «Ваш покірний слуга кіт» – гумористична розповідь про кота, який уважно стежить за життям свого хазяїна та сміється із нього. Гостра сатира на японське суспільство початку ХХ століття – ось що ховається під роздумами звичайного домашнього улюбленця. Для дорослого читача.

Доктор Сьюз «Кіт в капелюсі»Доктор Сьюз «Кіт в капелюсі» – віршована казочка для дітей про кота у високому капелюсі, який весело вправляється дома з різними побутовими нюансами життя. Ця оригінальна тепла історія не залишить байдужими дітей та і дорослих, особливо якщо ви в захваті як від котів, так і від віршів.

Террі Пратчет «Кіт без прикрас»Террі Пратчет «Кіт без прикрас» – неймовірна книга класика британської літератури, яка присвячена котам. Безумовно, її м’якість і ніжність сподобається вам. Террі Пратчет інтерпретує своє бачення котячого світу із гумором та притаманною йому неповторністю.

Дорін Тові «Кішки в травні»Дорін Тові «Кішки в травні». Ця розповідь про Шебу, Соломона та їхніх друзів, непосидючих котів, які весь час нариваються на пригоди і жити не можуть без вилазок із дому, як і будь-які некастровані створіння з родини котячих. Звісно це все не завжди сприймають на ура їхні господарі, але коли ти заводиш кота, то маленькі клопоти стають невід’ємною частиною буднів.

Саймон Тофілд «Кіт Саймона сам по собі»Саймон Тофілд «Кіт Саймона сам по собі» – ілюстрована книга про відомого персонажа однойменного знаменитого мультсеріалу. Любите мультики про кота Саймона – прочитайте і цю невеличку книжечку. А якщо ви взагалі не знаєте, хто такий кіт Саймон – я вам заздрю, бо перше знайомство з ним підніме вам настрій в рази і можливо ви зважитесь на покупку пухнастої грудочки у свій дім.

Євгеніус Трівізас «Останній чорний кіт»Євгеніус Трівізас «Останній чорний кіт» – на перший погляд дитяча казка, яку краще читати все-таки в дорослому віці. Тут йдеться про те, що існує така собі спільнота «Братство Суєвірних», які поклали вину за всі трагедії світу на чорних котів. Винищення безневинних чорних котиків розпочато на маленькому грецькому острові, а до чого призведе фанатизм людей і чи буде цьому кінець – дізнаєтесь в кінці книги. Ця пригода щось набагато більше, ніж звичайна історія останнього чорного кота, якщо ви докопаєтесь до її суті.

Енн Файн «Щоденник кота-вбивці. Повернення кота-вбивці»Енн Файн «Щоденник кота-вбивці. Повернення кота-вбивці» – нестандартна книга про звичайне життя середньостатистичного кота-вбивці Таффі, як він сам себе називає. Читати доведеться безпосередньо від імені першої особи – кота, природженого хижака, який любить полювати за пташками і мишками, а ще вести веселе безтурботне котяче життя.

Ерін Хантер «Стань диким»Ерін Хантер «Стань диким» – перша книга із серії «Воїни» англійської письменниці Кейт Кері, яка написала її під псевдонімом. Маленький кіт Файерхарт (Fireheart, в рос. перекладі Рижик) потрапляє в ліс, де воюють між собою чотири об’єднання диких котів. Сміливе кошеня облюбовує ліс і бажає приєднатися до Грозового клану, щоб боротися за своє місце під сонцем і за своїх нових друзів.

Метт Хейг «Бути котом»Метт Хейг «Бути котом» – фантастична розповідь про хлопчика Барні Іва, який втомився від негараздів у сім’ї та проблем у школі, а тому його найбільше бажання – безтурботно відпочивати і не переживати про завтрашній день. Саме тому Барні Ів забажав стати лінивим котом, але що станеться, якщо його мрія реалізується?

Джеймс Герріот «Котячі історії»Джеймс Герріот «Котячі історії» – зворушливі оповідання про кішок, яких доводилося зустріти на своєму шляху професійному ветеринару та письменнику Джеймсу Герріоту. Кожна котяча пригода по своєму ніжна і захоплива, красива і хвилююча. Написано оригінально і головне – з шаленою любов’ю до грайливої родини котячих.

Лао Ше «Записки про котяче місто»Лао Ше «Записки про котяче місто» – роман антиутопія про життя кішок на Марсі. Земляни прилітають на Червону планету і зустрічають розумних створінь – котів, які створити свій ідеальний світ із чіткою державною структурою, армією, системою освіти. Ця оригінальна сатирична пародія на Китай початку ХХ століття сподобається любителям політичних інтриг та фантастичних історій. П.с. Кішки тут зовсім не милі та пухнасті створіння.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь