Рецензія на книгу Чака Поланіка “Колискова”

чак поланік

Чака Поланіка я давно вже не читаю. Але не розповісти вам про книгу, яку прочитала кілька років тому, просто не можу. Я тоді її перечитала вдруге, в перший я закинула книгу в далекий кут книжкової шафи. Але потім успішно знайшла її і прочитала. Враження непогані, хоча розумію, що якби читала саме цю книгу першою в Поланіка, то вона справила б на мене повний фурор. А зараз – так, серединка на половинку. Добре, є інтригуючий сюжет, цікаві персонажі, тотальний постмодерн, винос мозку і т.п., але приїлася якось вже такого роду література, вам не здається? Читаєш, ніби в очікуванні: о автор, здивуй мене! Але ж ні: ось тобі насильство, ось тобі секс, ось тобі трохи сенсу і ще більше непорозуміння. Поланіка називають генієм наступного покоління, але, як мені здається, час цього покоління вже пройшов. Зараз начебто позитивчик знову в моді, може не скрізь про це чули.

Трохи слів про саму книгу. Сюжет досить цікавий, але нехитрий – гинуть немовлята в колисках, журналіст веде розслідування і звичайно дізнається багато фактів, які йдуть його життю далеко не на користь. Невеликий обсяг книги і легкість написання навіть дуже негативних сцен, дає можливість проковтнути її за короткий час. Респект Поланіку за цитату про знущання над тваринами, це настільки жахливо описано, що кидає в піт навіть закоренілого м’ясоїда. Далі я могла би написати страшну цитату з книги, але вона настільки виносить мозок, що для статті потрібно було б дописати рейтинг +18. Самі прочитаєте, якщо з’явиться велике бажання.

P.S. Зараз на багатьох книгах Поланіка ставлять позначки + 16, + 18. У більш ранньому віці його книги можуть ламати психіку, мені так здається. Сумно також, але напевно тому, що багато людей вже давно звикли до насильства не тільки в книгах, на екранах телевізора, але і в повсякденному житті, їх вже не сильно лякає “чорна” хроніка, серце не стукотить частіше при вигляді крові в лікарнях, не дуже боляче бачити несправедливість, люди включають байдужість щодня, одягаючи з ранку звичайну повсякденну маску добропорядного громадянина і просто хорошої людини. Книги Поланіка – це певний індикатор вашої свідомості, якщо вам страшно, боляче і ви в шоці від прочитаного, напевно, ви все ще хороша людина.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь