Письменники з осіннім настроєм

Осінь наймеланхолійніша пора року, коли всі люди в передчутті холодної зими, але все ще живуть ностальгією за гарячим теплом… Вона поєднує в собі романтичний настрій і депресивні будні, дощову сирість і сонячне золото бабиного літа. Ця пора року добре підходить для читання книг, тому важливо підібрати ту, яка стане Вашим вірним супутником в осінній час. Є такі письменники, яких ідеально читати восени, практично за кожне їхнє творіння можна сміливо братися і читати, адже їхня проза наповнена загадковою мрійливістю, суперечливими настроями, ніжністю любові та глибиною інших, не завжди приємних емоцій. Романи та повісті письменників, список яких ми Вам пропонуємо, схожі на саму осінь. Прочитайте і переконайтеся в цьому самі…

Рей Бредбері

Рей Бредбері – сучасний британський письменник з неперевершеним почуттям гумору, автор багатьох теплих казкових історій та насамперед – великий фантаст. Якщо Ви ще не читали його «451 градус за Фаренгейтом», «Кульбабове вино», «Літо, прощавай» і т.д., то зараз найкращий час для того, щоб познайомитися зі неперевершеним стилем Бредбері, його душевною та мелодійною прозою.

Сестри Бронте (Емілі Бронте, Енн Бронте, Шарлотта Бронте)

Сестри Бронте (Емілі Бронте, Енн Бронте, Шарлотта Бронте). Романи трьох геніальних англійських письменниць наскрізь просякнуті коханням, трепетними відносинами між людьми, радостями і печалями, а ще неймовірним настроєм холодної Великобританії з її великим гарячим серцем. Проза кожної з сестер по-своєму підходить для осінніх вечорів – якщо романи Шарлотти майже філософські («Джейн Ейр»), то Емілі («Грозовий перевал») – загадкові та містичні, тоді як Енн («Незнайомка з Уайлдфелл-Холлу») – сповнені аристократичної грації та повні жіночого психологізму. Їхні твори найкраще читати восени з великим горнятком гарячого чаю/кави.

Борис Віан

Борис Віан – французький письменник першої половини ХХ століття, якому випала за його 39 років важка і насичена доля, така ж, як і його романи. Гостра і їдка, драматична і депресивна, по-справжньому чоловіча та дика проза Віана спробує розбудити Вас восени. Якщо втомлює хандра, в голову забрідають сумні думки, життя нагадує анабіоз – почитайте саме цього автора, адже нудно аж ніяк не буде. Рекомендуємо «Осінь в Пекіні», «Серцеїд», «У всіх мертвих однакова шкіра».

Анна Гавальда

Анна Гавальда – сучасна французька письменниця, твори якої підкорили серця мільйонів шанувальників своєю простотою, натхненністю, щирістю. Гавальда пише легко про, здавалося б, складні речі у житті: депресію, кохання, проблеми поколінь. Прочитайте восени її книги «Просто разом», «Я її кохав. Вона мене кохала», «35 кілограмів надії», і Ви станете сприймати світ по-іншому, він стане для Вас більш теплим і люблячим.

Герман Гессе

Герман Гессе – романтичний та депресивний дух цього талановитого німця зробить Вас його шанувальником з перших рядків… Романи «Степовий вовк», «Паломництво в країну Сходу», «Гра в бісер» вважаються перлинами його творчого доробку. Спробуйте і Ви дивовижні поєднання реалізму і містицизму, контрастів Заходу і Сходу, подорожей у просторі та глибини своєї свідомості завдяки Герману Гессе.

Стефан Грабинський

Стефан Грабинський – польський письменник українського походження, який писав у жанрах «містика», «жахи», «хоррор». Романи і повісті Грабинського межують між реальністю і вигадкою, страхами і фантазіями. Якщо Ви почитаєте його прозу, то не зможете відірватися від майстерної манери письма, бездоганних порівнянь і пригодницької атмосфери. Приємним бонусом буде те, що багато його оповідань розповідають про Львів, де письменник власне навчався і помер. Рекомендуємо прочитати його містичні збірки розповідей та найкращі романи – «Саламандра», «Тінь Бафомета».

Чарльз Діккенс

Чарльз Діккенс – класик англійської літератури, з романами якого варто ознайомитися кожній освіченій людині. Особливого в прозі Діккенса багато – міцно сплетені кореневища сюжетних ліній, детальні описи людей та їх характерів, міст та місць пригод, чудово продумані живі діалоги персонажів. Проте найвизначніша прикмета його романів – тонкий англійських гумор, доступний та п’янкий. Рекомендуємо прочитати грандіозні творіння Діккенса – «Посмертні записки Піквікського клубу», «Великі сподівання», «Домбі та син», «Пригоди Олівера Твіста».

Федір Достоєвський

Федір Достоєвський – російський письменник, якого читають покоління і ще багато століть його твори надихатимуть нових людей. Романи Достоєвського доволі помпезні, похмурі, психологічні, напружені та обтяжені більше роздумами, ніж діяльністю. Всю суміш трагізму та масштабності його творів найкраще осягнути саме восени, коли тепле яскраве сонце не манитиме Вас геть від суворих буднів Федора Михайловича Достоєвського.

Майкл Каннінгем

Майкл Каннінгем – сучасний американський письменник, лауреат Пуліцерівської премії за роман «Години», третього і найвідомішого з трилогії (першим був «Дім на краю світу», другим – «Плоть і кров»). В дусі Каннігема писати про душевні переживання людей, їхні не завжди ідеальні відносини, пошуки себе. Цього письменника можна тільки шалено любити – спробуйте провести свій вільний час із книгою та оцінити милозвучність його слів. До речі, в січні 2014 року вийшов новий роман Майкла Каннігема «Снігова королева», який українці можуть почитати поки (з найближчих для розуміння мов) російською, польською або ж англійською.

Артур Конан-Дойл

Артур Конан-Дойл – батько Шерлока Холмса та один із найоригінальніших письменників детективного жанру. Пригодницький дух романів цього англійця разом із розміреним характером його головних героїв заманюють все нових читачів до своїх сторінок і не відпускають від себе аж до появи щирого захвату і відвертої любові навіки. Потужні ліки від депресії – «Повне зібрання творів про Шерлока Холмса в одному томі».

Мілан Кундера

Мілан Кундера – сучасний чеський письменник, який останні десятиліття живе у Франції. Особливий осінній настрій його книг пояснюється хіба народженням у Центрально-Східній Європі, де може панувати осіння меланхолія часто не за календарем, у будь-яку пору року. Проза Кундери далеко не депресивна, насправді він з гумором підходить до багатьох моментів життя, але тонкі павутинки розчарування і пошуків сенсу життя головних героїв підштовхують нас читати його книги саме восени, коли і ми ставимо собі багато запитань про життя і багато інших складних феноменів. Від осінньої хандри можете почитати його «Смішні любові», а для довгих вечорів найкраще підійдуть «Вальс на прощання», «Безсмертя» та «Нестерпна легкість буття».

Густав Майрінк

Густав Майрінк – австрійсько-чеський письменник, чиї романи написані в найкращих традиціях жахів та містики, таємничості та загадок. У прозі Майрінка багато смачних описів, трепетних порівнянь і метафор, у ній багато тонкої психології людської душі, а ще її неможливо уявити без мрійливої Праги. Після романів Майрінка хочеться в Чехію, погуляти по старих вуличках її столиці, що розкидані по обидва боки ріки Влтави. «Голем», «Ангел західного вікна», «Вальпургієва ніч» – одні з кращих романів автора.

Харукі Муракамі

Харукі Муракамі – популярний сучасний японський автор, романи якого навдивовижу легкі, прості, але з ароматом пристрасті та духом свободи. Муракамі пише дуже доступно, але глибоко, зрозуміло для широкого кола читачів, проте насолоджуються ним часто й інтелектуали. Його романи ніжні, як мелодія морського бризу. Почитайте «Погоня за вівцею», «Норвезький ліс», «На південь від кордону, на захід від сонця» і зрозумієте чарівну музику слів Харукі Муракамі.

Володимир Набоков

Володимир Набоков – російський та американський письменник постмодерніст. Хоча найбільше для нього підходить термін «інтернаціональний», це стане зрозуміло із цитати самого автора: «Я американський письменник, народжений в Росії, здобув освіту в Англії, де я вивчав французьку літературу перед тим, як на п’ятнадцять років переселитися в Німеччину». Ця людина провела неймовірне життя, в якому написання книг займало одне із визначних місць. Замість простого констатування факту, що проза Набокова прекрасна, її краще читати і любити. «Король, дама, валет», «Дар», «Блідий вогонь», «Ада, або радості пристрасті: сімейна хроніка» та найвідоміший його роман «Лоліта» створять враження повної присутності в історії, яку Ви читаєте, адже детальність творів Набокова створюють ефект тотального 3D у літературі.

Жан-Поль Сартр

Жан-Поль Сартр – письменник-екзистенціаліст, родом із Франції. На відміну від інших відомих представників цього напрямку (того ж Франца Кафки), у француза Сартра є що почитати, щоб не впасти у глибоку і невідворотну осінню депресію. Звісно, для холодної пори його найвідоміший роман «Нудота» не пропонуватиму (хоча любителі екстремально меланхолійних відчуттів можуть спробувати), зараз краще почитати геніальні п’єси – «За зачиненими дверима», «Брудними руками», «Мухи» і т.д.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь