Рецензія на книгу Генрі Міллера «Тропік Козерога»

Генрі Міллер «Тропік Козерога»Якщо вам колись захочеться прочитати Генрі Міллера, згадайте просту істину – його книги варті вашої уваги. Сьогодні пропоную вам ознайомитися із моїм відгуком на його книгу «Тропік Козерога» – маленьким шедевром американської прози, яка вражає і захоплює вже не одне покоління людей.

Моє тіло – втрачене для світу. Я слово. Я всюдисуща. Пара очей у свідомості Генрі Міллера, творця Всесвітнього вибуху будь-яких моральних ідеалів і принципів. Я жива завдяки його думкам. Мені дозволено було оселитися в його голові на пару днів, ночей, тижнів. Я чоловік? Жінка? Ідея …

Мій світ зруйнований. Моя звичне середовище десь далеко від звичайного сприйняття. Мої очі в Америці початку минулого століття стомлюються щодня бачити недосконалість цього світу і відповідно автоматизованих людей в системі, що належать своїм матеріальним бажанням.

Кожен з нас перебуває на краю світу, але це і є правдивий центр всього нашого життя. Центр там, де злидні, там, де голод, там, де бідність, але й там, де свобода від будь-яких проявів подібного марного життя. Життя і світ як втілення любові до свободи. У багатьох планах.

Я осліплена цією книгою, сліпа від реальності, що навколо мене, бо цей наш весь світ ніщо. Справжнє життя ми пропускаємо кожен день крізь пальці, воно розчиняється в повітрі у кожній миті існування не в справжній реальності, воно випаровується з нашої шкіри, коли хвилини свого земного існування ми витрачаємо даремно.

Тропік Козерога занурив мене в невідому воронку – відчуття сансари в цій реальності.

«Я потребував поштовху, але потрібний поштовх вимагав сили не з мого світу, тільки така сила і могла підштовхнути мене у вірному напрямку – в цьому я не сумнівався.»

Слова Генрі Міллера очищають, наче місячна доза медикаментів, він надихає краще всіх муз і прочитання його книги є актом переродження, переходом на новий щабель розвитку.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь