Рецензія на книгу Олдоса Хакслі «Повернення в дивний новий світ»

Хакслі неможливо не любити.

Читаючи його «Повернення», ловиш себе на думці що ця книга не зовсім потрапляє під категорію художньої літератури.

Скоріше б її потрібно давати читати на філологічному, історичному, економічному і звичайно ж філософському факультетах. Тут ми маємо справу з міркуваннями вже зрілого автора, його передостанній роботою, де він розмірковує про розвиток проблем нашого світу і зміни в нас самих у майбутньому.

Ви хочете з’їсти цукерку? – А, ні, це реклама змушує Вас так думати.

Голосуєте за даного кандидата? – А Ви часом не загіпнотизовані?

Ходите на роботу з дня на день як труп ? – Вам же промили мозок з дитинства, а Ви і не помічаєте цього.

Дивитесь телевізор? – А можете сказати з упевненістю, що за основною картиною не ховаються накази?

Традиція! Віра! Дисципліна! Успіх!

Ми частина піраміди, хочемо ми цього чи ні, ми тільки частина загального. Нас втиснули в рамки з народження і вирватися з неї не так-то просто.

Вчися! Працюй! Їж! Дивись ТБ! Не думай! Будь колективістом! Разом краще! Одружуйся! Розмножуйся! Вчи дітей! Дивись ТБ! Вмирай!

Хакслі проповідує свободу особистості і в цьому він безсумнівно правий. Її треба берегти і не йти на повідку розваг – владної сучасної розважальної індустрії, яка уособлює такі собі сучасні пряники. Захлинувшись в насолоді, ми забуваємо про головне – про свободу особистості, про свою здатність мислити як вільна істота, яка може жити де хоче і робити що хоче.

Сьогодні ми добровільно просиджуємо життя за моніторами, нас цікавлять прогулянки в контексті фотографій або постів в ЖЖ, твіттері, ми хочемо поділитися з «друзями». Кожен з нас вважає себе верхівкою суспільства і не сумнівається у своїй товариськості: любіть мене і тільки тоді я полюблю вас, ніяк інакше. Істинне божевілля егоїзму. Ми стали віддалятися від світу реальності все більше і більше. Хакслі цього боявся і його найбільші страхи стали реальністю. Ми живі зомбі.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь