Рецензія на книгу Радханатха Свамі «Подорож додому»

Ім’я Радханатха Свамі я навчилася вимовляти з енного разу і то лише після того, як прочитала його неймовірно захопливу книгу – про пригоди цього чоловіка в Індії, коли він був ще молодим хлопцем і шукав дорогу і сенс свого життя. він шукав саме те, що хоче знайти кожен і з нас, але часто не знає де, справжню дорогу додому, до свого першопочатку.

Істинна краса книги “Подорож додому” не лише в її зовнішній привабливості, в легкості і пригодницькому жанрі, в якому автор її написав, що робить її доступною, відкритою і привабливою для широкого кола читачів. Її неперевершеність в тому, що автор відкриває в свої двадцять з хвостиком років правду, яка ховається в серці кожного із нас – щастя ховається у нас, воно проявляється в любові до Бога, до кожного живого створіння, до всіх людей і до себе самого.

«Самая большая проблема в мире — это голод. Не голод плоти, а голод сердца. От него страдают все — и бедные, и богатые. Все они одиноки и все жаждут любви.»

Можна довго блукати різними країнами, шукаючи сенс життя, думаючи, чи туди ти звернув чи ні, обдумувати концепції різних релігій і чи вони правдиві, яка з них ближча до тебе і т.п., але якщо в нас самих немає любові до Бога і до інших людей, то справжній сенс нашого життя ми навряд чи знайдемо.

Що є у цій книжці, що буде корисним для будь-якого шукача істини? По-перше, любов, з якою вона написана, від неї ще довго потім тепло в серці і тепло щоразу, коли згадуєш про неї або про її автора. По-друге, будь-які пошуки треба починати з себе, це стосується не лише пошуку сенсу свого життя, але й розуміння проблем, які приходять до нас, захворювань, людей, які приходять в наше життя – ми і тільки ми самі є причиною, чому ці всі фактори впливають на нас і тільки ми можемо змінити все, якщо почнемо зміни із себе.

«Верблюду, чтобы сделать шаг вперед, нужно сначала оторвать ногу от земли. А волнам реки, чтобы достичь моря, нужно полностью отдать себя на волю течения. Так и человек, чтобы двигаться вперед, должен оставить позади себя свое прошлое.»

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь