10 кращих фільмів Франсуа Трюффо

Чотириста ударів / Les quatre cents coups (1959)

Чотириста ударів/Les quatre cents coups (1959)

Перший повнометражний фільм Франсуа Трюффо, знятий у 1959 році. Тут ми знайомимося із автопортретом режисера – Антуаном Дуанелем у підлітковому віці. Юність і так складна пора життя, тим паче, коли з’являються проблеми у школі, а в сім’ї давним-давно не все гладко, підлітки починають показувати свій справжній характер. Тут і у всіх наступних фільмах про Антуана Дуанеля, його роль грає Жан-П’єр Лео.

Жюль і Джим / Jules et Jim (1962)

Жюль і Джим/Jules et Jim (1962)

Екранізація однойменної книги французького письменника Анрі-П’єра Роше. Міцна чоловіча дружба формується при різних обставинах – француз Джим і австрієць Жюль стали хорошими друзями, бо добре разом ладнали і мали про що поговорити. Проте прекрасна Катрін стала каменем спотикання у їхніх відносинах. Любов на трьох – чи можливо взагалі так кохати?

451 градус за Фаренгейтом / Fahrenheit 451 (1966)

451 градус за Фаренгейтом/Fahrenheit 451 (1966)

Одна із найуспішніших екранізацій однойменного роману Рея Бредбері. У майбутньому люди не читають книжок, думають стереотипно та розважаються перед живими екранами у своїх квартирах. Книги спалюють спеціальні загони пожежників, в одному з яких працює сержант Гай Монтег. Цей чоловік всупереч своїй професії якогось дня вирішує почитати одну із книг, яку мав спалити…

Наречена була в чорному / La mariée était en noir (1967)

Наречена була в чорному/La mariée était en noir (1967)

Заплутана кримінальна драма про трагедію Жулі Колер, яка стала вдовою в день свого весілля. П’ятеро чоловіків, винні у вбивстві її нареченого, не були покарані. Жулі живе заради одного – помсти, тому й вирішує взяти правосуддя у свої руки.

Украдені поцілунки / Baisers volés (1968)

Украдені поцілунки/Baisers volés (1968)

Комедійна мелодрама про молодого Антуана Дуанеля, який хоче знайти жінку своєї мрії. Шлях до кохання тернистий – відмова коханої дівчини, невизначеність у житті, роман з дружиною нового шефа… Чи зможе Антуан знайти справжню любов у цьому хаосі?

Сімейне вогнище / Domicile conjugal (1970)

Сімейне вогнище/Domicile conjugal (1970)

Цього разу Антуан Дуанель став вже сім’янином. В нього чудова дружина Крістін, маленька дитина, здавалося б, життя вдалося. Проте Антуан іншої думки і заводить роман із витонченою китаянкою Кіоко.

Американська ніч / La nuit américaine (1973)

Американська ніч/La nuit américaine (1973)

Ви коли-небудь були свідком зйомок справжнього фільму? Якщо ні, то подивившись це кіно, ви дізнаєтеся деякі нюанси кінорежисури. Режисер – головна персона на знімальному майданчику, а ще він має вирішувати купу важливих та дрібних деталей. Це дивовижний кінофільм про зйомки іншого фільму. Він отримав премію «Оскар» як кращий фільм іноземною мовою.

Кохання, що вислизає / L’amour en fuite (1979)

Кохання, що вислизає/L'amour en fuite (1979)

Заключний п’ятий фільм про життя Антуана Дуанеля. З Крістіною він вже розлучився, тепер в нього нова пассія – Сабін, але чи надовго? Антуан Дуанель міняє жінок і шукає справжнє кохання, та можливо він втікає сам від любові та відповідальності.

Останнє метро / Le dernier métro (1980)

Останнє метро/Le dernier métro (1980)

Події відбувають в окупованому Парижі під час Другої Світової війни. Маріон Штайнер – головна акторка театру, яка одружена із театральним режисером Жаном-Лу, євреєм за національністю. Вона ховає коханого чоловіка у підвалі театру, подалі від можливих репресій, а тим часом її життя стає все важчим – почуття до колеги Бернара беруть верх, а ще їй доводиться стримувати німця-окупанта, який дуже хоче закрутити роман із чарівною акторкою.

Сусідка / La femme d’à côté (1981)

Сусідка/La femme d'à côté (1981)

В житті Бернара Кудре все змінилося, коли у сусідньому будинку з’явилася нова сім’я – Філіп і Матильда Бошар, адже з нинішньою місіс Бошар він крутив роман сім років тому. Чи зможуть старі почуття заново загорітися і перекреслити те, чого вони обоє досягли за цей час, а саме – щасливе сімейне життя?

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь