100 кращих фільмів для жінок. Частина 1 – кіно 20-30-х років ХХ століття

Пропонуємо Вашій увазі 100 кращих фільмів для жінок, починаючи від 20-х років ХХ століття і до сьогодні. Перша частина присвячена кінематографу 20-30-х років.

Водоспад життя / Way Down East (1920)

Водоспад життя

Мелодрама від американського режисера Девіда Ворка Гріффіта з Лілліан Гіш в головній ролі.

Анна Мур переїжджає до багатих родичів у Бостон з маленького селища. Тут вона зустрічає молодого чоловіка, який щоб заволодіти дівчиною, влаштовує фальшиве весілля. Після цього він відправляє Анну додому, в Нову Англію, заборонивши розповідати про своє заміжжя. На долю Анни випаде ще багато випробувань – несподівана вагітність, втрата мами і своєї дитини, аж поки вона зустріне справжнє кохання.

Тривалість фільму: 02 години 25 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Сироти шторму / Orphans of the Storm (1921)

сироти бурі

Сироти Генрієтта та Луїза виховувалися разом, як сестри. Коли Луїза осліпла, Генрієтта поклялася завжди доглядати за названою сестрою. Дівчата їдуть в Париж, щоб вилікувати Луїзу, проте гублять одне одного по дорозі, оскільки Генрієтту викрадає закоханий у неї аристократ. Чи зможуть сестри знову зустрітися у вирі подій Французької революції?

Тривалість фільму: 02 години 30 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Біла сестра / The White Sister (1923)

біла сестра

Мелодраматичний фільм режисера Генрі Кінга.

Анжела була улюбленою дочкою і спадкоємицею багатого італійського дворянина, який загинув в результаті падіння з коня. Її старша сестра спалює заповіт батька і стає головною спадкоємицею. В той же час жених Анжели Джованні Северіні безслідно зникає, потрапивши в полон до арабів під час експедиції в Африку. Старша сестра виганяє Анжелу з дому геть, тому дівчина вирішує стати монашкою, будучи до кінця життя вірною своєму коханому. Однак вона й не підозрює, що Джованні втік і повертається в Італію…

Тривалість фільму: 01 година 18 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7

Парижанка / A Woman of Paris: A Drama of Fate (1923)

парижанка

Легендарний німий фільм від Чарлі Чапліна. Це коротка психологічна драма про характер вищого класу суспільства.

Тривалість фільму: 02 години 23 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,10

Схід сонця / Sunrise: A Song of Two Humans (1927)

Sunrise.A.Song.of.Two.Humans

Шедевр у жанрі німого кіно від режисера Фрідріха Вільгельма Мурнау. Цей драматичний фільм отримав три премії Оскар у 1929 році – Приз за художні достоїнства, краща жіноча роль та краща робота оператора.

Молодого селянина Анзаса звабила міська красуня, яка порадила йому позбутися своєї дружини. Анзас хоче скористатися ідеєю коханки та вбити дружину, зіштовхнувши її з човна.

Тривалість фільму: 01 година 22 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8,40

Страсті Жанни д`Арк / La passion de Jeanne d’Arc (1928)

La passion de Jeanne d'Arc

Німа драма знята французьким режисером Карлом Теодором Дрейєром. Тут йдеться про останні дні життя Жанни д`Арк, національної героїні Франції, в які відбувалися допити, тортури, провокації та страта діви.

Тривалість фільму: 01 година 34 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8,30

Скринька Пандори / Die Büchse der Pandora (1928)

Die Büchse der Pandora

Німа кримінальна драма від австрійського режисера Георга Вільгельма Пабста.

Головна героїня (Луїза Брукс) – приваблива молода дівчина, її обожнюють чоловіки та жінки. Проте сама Лулу шукає багатого спонсора, який би став її чоловіком.

Тривалість фільму: 02 години 32 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8

Шанхайський експрес / Shanghai Express (1932)

Shanghai Express

Події фільму відбувають під час громадянської війни в Китаї у поїзді Пекін-Шанхай. Тут кого тільки не зустрінеш: контрабандистів, наркодилерів, фанатиків, воєнних. Також серед пасажирів знаменита на всю країну біла повія Лілі, «Шанхайська Лілія». Лідер повстанців Генрі Чанг захоплює поїзд та знаходить заручника, якого хоче обміняти на свого полоненого офіцера. Заручником виявляється капітан Дональд Харві, у минулому жених та коханий Лілі, якому хочуть випалити очі. Жінка хоче врятувати Харві та укладає договір з Чангом – вона стає його коханкою в обмін на життя капітана.

У ролі Лілі неперевершена Марлен Дітріх.

Тривалість фільму: 01 година 45 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,20

Це сталося якось вночі / It Happened One Night (1934)

It Happened One Night

Кінокомедія американського режисера Френка Капри. Еллі хоче вийти заміж за відомого льотчика Кінга Вестлі, проте її батько, мільйонер Олександр Ендрюс, проти такої затії. Дівчину закривають вдома, проте їй вдається втекти та сісти на автобус до Нью-Йорку. По дорозі вона зустрічає щойно звільненого репортера Пітера, який впізнає у дівчині дочку мільйонера Ендрюса. Вони домовляються допомогти одне одному, але за ніч плани обох можуть суттєво змінитися.

Кінострічка удостоєна п’яти премій «Оскар» – кращий фільм, краща чоловіча роль, краща жіноча роль, кращий режисер, кращий адаптований сценарій.

Тривалість фільму: 01 година 04 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,50

Пампушка / Пышка (1934)

Пышка

Фільм радянського режисера Михайла Ромма. Хоча спершу це було чорно-біле німе кіно, його озвучили в 1955 році. Знято за однойменною новелою Гі де Мопассана.

Події відбуваються у XIX столітті. Група французьких буржуа виїжджає диліжансом з окупованого прусськими військами міста Руан. Разом із ними їде приваблива дама.

Тривалість фільму: 01 година 22 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,10

Богиня / Shennü (1934)

богиня

Драматичний фільм китайського режисера Юнгана У.

Значення слова «богиня» подвійне, так у Китаї називають матерів, які піклуються та захищають своїх дітей, а також це жаргон для означення повії.

Фільм про самотню жінку, яка живе в Шанхаї та виховує сина. Зради нього вона готова терпіти приниження, аби лише забезпечити йому світле майбутнє.

Тривалість фільму: 01 година 13 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,70

Дама з камеліями / Camille (1936)

Camille

Мелодрама американського режисера Джорджа К’юкора.

Маргарита Готьє – весела, цинічна дівчина, яка любить чоловіків, коштовності та розваги. Вона знайомиться із двома чоловіками – Арманом Дювалем, красивим бідним дворянином, та немолодим, проте казково багатим бароном де Варвілем. Кожен із них любить Маргариту, проте вона обирає молодого та бідного Армана. Батько Армана просить дівчину не губити майбутню кар’єру сина і залишити його. Чи зможе пожертвувати своїм коханням Маргарита?

Тривалість фільму: 01 година 49 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,60

Свято / Holiday (1938)

Holiday (1938)

Кінокомедія від американського режисера Джорджа К’юкора.

Лінда і Джулі – сестри із багатої сім’ї. Джулі приводить у дім скромного фінансиста Джонні, з яким вони збираються одружитися. Проте для того, щоб бути з Джулі йому доведеться брати участь у жорстоких кар’єрних гонках, у яких він не зацікавлений. Щоб бути собою йому набагато простіше з Ліндою.

Тривалість фільму: 01 година 35 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,90

Обличчя жінки / En kvinnas ansikte (1938)

En kvinnas ansikte

Драматична історія від шведського кінорежисера Густафа Муландера про жорстоку жінку, лідера злочинного угрупування, яка вирішила змінитися у кращу сторону. У головній ролі чудова Інґрід Берґман.

Тривалість фільму: 01 година 40 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,20

Ніночка / Ninotchka (1939)

Ninotchka

В Париж приїжджає делегація з Радянського Союзу для вигідного продажу націоналізованих коштовностей, щоб на виручені кошти придбати зброю та продукти. Частина діамантів до революції належала княгині Свані, тому вона направляє свого юриста та коханця Леона, щоб отримати свої прикраси. Тим часом посланці не поспішають повертатися додому і в Париж направляють революціонерку Ніночку (Ґрета Ґарбо), яка має дізнатися про причини затримки місії. Щоб з Ніночкою не виникало зайвих клопотів, Леон вирішив її звабити.

Тривалість фільму: 01 година 50 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Підкидьок / Подкидыш (1939)

Подкидыш (1939)

Чорно-білий фільм радянського кінорежисера Тетяни Лукашевич, у 2010 році був колоризований. Маленька Наташа вийшла з дому і заблукала у місті. Їй допомогти на свій манер хоче кожен, хто її зустрічає. Під час мандрівки по місту дівчинка подружиться із багатьма людьми – дорослими та дітьми.

Тривалість фільму: 01 година 50 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Віднесені вітром / Gone with the Wind (1939)

Gone with the Wind

Воєнний мелодраматичний фільм, знятий за однойменним романом Маргарет Мітчелл. Скарлетт О`Хара була безтурботною дівчиною до моменту настання Громадянської війни. Тепер вона змушена боротися за нове життя, вірити в краще та шукати справжнє кохання.

Фільм отримав у 1940 році вісім премій «Оскар» – кращий фільм, краща жіноча роль, краща жіноча роль другого плану, кращий режисер, краща робота художника, краща робота оператора, кращий адаптований сценарій, кращий монтаж.

Тривалість фільму: 01 година 50 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Читайте продовження про фільми 40 років ХХ століття.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь