100 кращих фільмів для жінок. Частина 4 – кіно 70-80-х років ХХ століття

Це третя частина топ-100 найкращих фільмів для жінок.

У попередніх частинах ви мали можливість дізнатися про фільми 20-30-х років, стрічки 40-х років, а також кіно 50-60-х років ХХ століття.

Пропонуємо Вам ознайомитися із кращими фільмами для жінок 70-х – 80-х років ХХ століття. Кожна кінокартина – оригінальна та непередбачувана історія життя представниць прекрасної половини людства з різних країн. Фільми сповнені різними настроями та емоціями, відчути які зможуть тільки самі жінки-глядачки.

Любов / Szerelem (1970)

любов

Лука часто відвідує свою прикуту до ліжка свекруху та приносить листи від її сина, Яноша, які сама ж і пише. Янош – чоловік Луки, був арештований та звинувачений у політичному злочині, а невідомо чи він живий. Надходить повідомлення, що Янош живий, проте його дружину звільняють через це з роботи. Тим часом стара матір чекає з тривогою повернення свого сина…

Фільм отримав 3 премії на Каннському кінофестивалі 1971 року.

Тривалість фільму: 01 година 28 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,1

Сцени з подружнього життя / Scener ur ett äktenskap (1973)

Сцени з подружнього життя

Двадцять років сімейного життя Маріанни та Йохана показані у шести сценах цього фільму. Міцність стосунків поступово розхитали складні життєві ситуації та вчинки подружжя – аборт, невірність, лицемірство і нарешті – розлучення. Тільки воно стало для пари своєрідним переосмисленням пережитого та можливістю знову бути разом – щиро бажаючи цього.

Фільм шведського кінорежисера Інґмара Берґмана отримав премію «Золотий глобус» як кращий іноземний фільм у 1975 році.

Тривалість фільму: 02 години 35 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,5

Жінка під впливом / A Woman Under the Influence (1974)

Жінка під впливом

Мейбл Лонгетті дуже невпевнена в собі жінка, яка живе на грані нервового зриву. Не дивно, що в неї розхиталися нерви – її шлюб з чоловіком Ніком дав тріщину і зараз вони обоє стараються зберегти стосунки.

В головних ролях харизматичний Пітер Фальк та ніжна Джина Роулендс, яка отримала за свою неперевершену гру в цьому фільму премію «Золотий глобус» у 1975 році.

Тривалість фільму: 02 години 26 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,2

Історія Аделі Г. / L’histoire d’Adèle H. (1975)

Історія Аделі Г.

Фільм французького кінорежисера Франсуа Трюффо з Ізабель Аджані в головній ролі.

Реальна історія про молодшу дочку Віктора Гюго, Адель, яка емігрувала разом із батьком в Англію та закохалася там в англійського офіцера. Разом з ним вона поїхала в Канаду, а потім в США. Це дивовижна розповідь про нерозділене кохання дівчини.

Тривалість фільму: 01 година 36 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,3

Енні Холл / Annie Hall (1977)

Енні Холл

Головний герой фільму, якого грає Вуді Аллен, працює коміком. Глядачі зможуть оцінити всю винахідливість його скептичних жартів, які він використовує для опису життя та своїх коханих жінок…

Фільм отримав чимало нагород на світових кінофестивалях, наприклад, чотири премії «Оскар» у 1978 році, «Золотий глобус» за кращу жіночу роль, а також п’ять премій від Британської кіноакадемії.

Тривалість фільму: 01 година 33 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8,1

Осіння соната / Höstsonaten (1978)

Осіння соната

Сім’я відомої піаністки Шарлотти Андергаст та її чоловіка, архітектора Юсефа, розпалася. Історія їхнього життя зображена у цій роботі…

Фільм шведського кінорежисера Інґмара Берґмана, який отримав премію «Золотий глобус» як кращий іноземний фільм у 1979 році.

Тривалість фільму: 01 година 39 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,2

Заміжжя Марії Браун / Die Ehe der Maria Braun (1979)

Заміжжя Марії Браун

Перший фільм із трилогії про німкень кінорежисера Райнера Вернера Фассбіндера.

Марія Браун – дружина Германа Брауна, якого взяли на Східний фронт. Проте після війни від чоловіка жодних вісток, тому Марії доводиться самій піклуватися про власне життя і благополуччя.

Фільм отримав три премії на Берлінському кінофестивалі 1979 року.

Тривалість фільму: 01 година 59 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,9

Вибір Софі / Sophie’s Choice (1982)

Вибір Софі

Чудова екранізація однойменного роману Вільяма Стайрона про польку, яка залишилася зовсім самотньою – її чоловік та діти померли в нациському концтаборі. Жінка знаходить в собі сили, щоб жити далі та переїжджає в безтурботну післявоєнну Америку.

Меріл Стріп за головну жіночу роль у цьому фільмі отримала дві премії – «Оскар» та «Золотий глобус» у 1983 році.

Тривалість фільму: 02 години 37 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,7

Сумна історія / Sadma (1983)

Сумна історія

Дев’ятнадцятирічна дівчина Ремші, дочка багатих батьків, втратила пам’ять після автокатастрофи. Крім того вона стала себе поводити як маленька шестирічна дівчинка та втекла з лікарні.

Ремші знайшов сільський вчитель Сону та забрав її з собою в містечко Рамнагар. Там, оточена турботою та любов’ю, дівчина за деякий час прийшла в норму. Як тільки до дівчини повернулася пам’ять, батьки знайшли її та захотіли повернути в Бомбей.

Тривалість фільму: 02 години 21 хвилина.

Середня оцінка на IMDb: 8,4

Барва пурпурова / The Color Purple (1985)

Барва пурпурова

Драматичний фільм від американського кінорежисера Стівена Спілберга, який знятий за однойменним романом лауреата пуліцерівської премії, афроамериканської письменниці Еліс Вокер.

В центрі кінокартини – життя героїні Сілі Джонсон, яка шукає своє місце у світі, терпить біди, але не зневірюється. У чотирнадцять вона вперше вагітніє від свого вітчима, який постійно принижує її та поводить себе по відношенню до неї деспотично. Далі її життя складається зовсім нелегко…

Тривалість фільму: 02 години 34 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,8

Ханна і її сестри / Hannah and Her Sisters (1986)

Ханна і її сестри

В центрі подій – три сестри, Ханна, Лі та Холлі. Ханна відома актриса, хороша мама та просто красива жінка, Лі – коханка старого художника-мізантропа Фредеріка, а Холлі мріє стати кимсь відомим, але ще сама точно не знає, чим хоче займатися. Але сімейній ідилії настає кінець напередодні Дня Подяки, коли чоловік Ханни, Еліот, зрозумів, що закоханий в Лі.

Фільм отримав багато світових нагород – три премії «Оскар», дві премії Британської кіноакадемії та «Золотий глобус» у 1987 році.

Тривалість фільму: 01 година 43 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8

Жіноча справа / Une affaire de femmes (1988)

Жіноча справа

Події фільму відбуваються у Франції під час Другої світової війни. Марі Лутар, мати двох дітей, заледве заробляє на життя, роблячи підпільні аборти і здаючи кімнату знайомій повії. З часом дохід від підпільних абортів стає стабільним, а ще у Марі з’являється молодий коханець.

Ізабель Юппер отримала «Кубок Вольпі» за кращу жіночу роль у цьому фільмі на Венеціанському кінофестивалі 1988 року.

Тривалість фільму: 01 година 50 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Жінки на межі нервового зриву / Mujeres al borde de un ataque de nervios (1988)

Жінки на межі нервового зриву

Драматична комедія від іспанського кінорежисера Педро Альмадовара.

Пепа Маркос розшукує свого коханця Івана, який недавно її покинув. Пошуки спершу призводять до знайомства із його майже божевільною дружиною Люсією та їхнім сином. Тим часом до Пепи завітала подруга, яка думає, що її розшукує поліція через роман із терористом. Удвох вони їдуть до адвоката, ефектної жінки Пауліни Маралес, яка виявляється новою пасією Івана.

Тривалість фільму: 01 година 28 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Приємного перегляду!

Також читайте продовження підбірки:

Частина 5 – кіно 90-х років ХХ століття

Частина 6 – кіно ХХI століття

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь