100 кращих Фільмів для жінок. Частина 5 – кіно 90-х років

Це п’ята частина підбірки зі 100 найкращих фільмів для жінок.

Попередні частини:

Частина 1 – кіно 20-30-х років ХХ століття

Частина 2 – кіно 40-х років ХХ століття

Частина 3 – кіно 50-60-х років ХХ століття

Частина 4 – кіно 70-80-х років ХХ століття

Дівчина з сірникової фабрики / Tulitikkutehtaan tyttö (1990)

дівчина з сірникової фабрики

Молода дівчина Ірис не вирізняється красою та амбітністю – вона працює на конвеєрі сірникової фабрики, всі зароблені гроші віддає мамі та вітчиму, а єдина її розвага – місцева дискотека, де вона танцює без кавалера. Одного разу дівчина купує собі яскраве рожеве пальто, знайомиться з чоловіком та проводить із ним ніч. Проте це призводить до ще гірших страждань у її житі – тепер вона вагітна і нікому не потрібна. Ірис більше не витримує цього гніту та шукає можливості помститися своїм кривдникам.

Фільм отримав престижні нагороди на Берлінському кінофестивалі у 1990 році – призи міжнародного євангелічного журі та Міжнародної католицької організації в області кіно.

Тривалість фільму: 01 година 08 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Смажені зелені помідори / Fried Green Tomatoes (1991)

Смажені зелені помідори

Комедійна драма від американського кінорежисера Джона Евнета, яка знята за мотивами роману письменниці Фенні Флегг «Смажені зелені помідори в кафе «Whistle Stop».

Евелін Коуч їде в лікарню відвідати тітку свого чоловіка, яка не може її терпіти. Тут Евелін знайомиться із милою старенькою Нінні, яка розповідає жінці історію життя двох подруг – Іджі та Руф. Удвох вони були господарками кафе «Whistle Stop», в якому фірмовою стравою вважалися смажені зелені помідори.

Тривалість фільму: 02 години 10 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Відпустка в чистилище / Vacances au purgatoire (1992)

відпустка в чистилище

Душевна французька комедія від режисера Марка Сімеона.

Автомобілі чарівної повії Лори та замученої домогосподарки, матері чотирьох дітей Люсі, зіткнулися. Аварія виявилася дуже сильною і душі обох жінок потрапили в чистилище, звідки одна з них потрапить в рай, а інша – в пекло. Проте грішній душі Лори дають шанс виправитися – вона має переселитися в тіло Люсі та допомогти її сім’ї.

Тривалість фільму: 01 година 30 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,8

Цю Цзю іде в суд / Qiu Ju da guan si (1992)

Цю Цзю іде в суд

Драма китайського кінорежисера Чжана Імоу про селянку Цю Цзю, яка судилася із владними органанами. Сільський староста штовхнув її чоловіка та зламав йому ребро, внаслідок чого той не міг два тижні працювати. Вперта жінка не була задоволена матеріальною компенсацією за цей вчинок і вирішила піти в суд, щоб добитися справедливості.

Фільм отримав три нагороди на Венеціанському кінофестивалі 1992 року – «Золотий лев», «Кубок Вольпі» за кращу жіночу роль та приз Міжнародної організації в області кіно.

Тривалість фільму: 01 година 30 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Три кольори: Синій / Trois couleurs: Bleu (1993)

Три кольори: Синій

Мелодраматичний детективний фільм від польського кінорежисера Кшиштофа Кесьлевского.

Тут показано історію молодої жінки, яка вижила у страшній автокатастрофі, але втратила чоловіка та п’ятирічну дочку. Як можна після такого не загубити себе у безмежній депресії та знайти бажання жити і знову кохати?

Детальніше про цей фільм можна почитати у цій статті.

Тривалість фільму: 01 година 40 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Їж, пий, чоловік, жінка / Yin shi nan nu (1994)

Їж, пий, чоловік, жінка

У великому тайванському місті живе вдівець Чу, який працює головним поваром у дорогому ресторані. Він живе разом зі своїми трьома доньками, одна з яких вчителька, друга – стюардеса, а третя працює в «Макдональдсі».

Їхній погляд на життя прослідковується у відношенні до прийомів їжі. Для батька це повільний та священний ритуал, а для дівчат – швидкий процес, який не потребує ґрунтовного підходу.

Тривалість фільму: 02 години 04 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,8

Любовний лист / Love Letter (1995)

Любовний лист

Наречений Хіріко загинув два роки тому в горах, проте вона досі не може забути свого Іцукі. Гостюючи у його матері, дівчина дізналася, де жив Іцукі в рідному місті. Вона вирішила відправити лист на вказану адресу, хоча знає, що його дім давно знесли. Несподівано приходить відповідь із підписом нареченого Хіріко.

Тривалість фільму: 01 година 57 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8

Лейла / Leila (1997)

Лейла

Іранський мелодраматичний фільм про молоду сімейну пару – Лейлу та Реза. Через кілька місяців після весілля вони дізнаються, що Лейла не може мати дітей. Матір Реза вмовляє молодят взяти у свій дім другу дружину, адже у них повинні бути діти. Лела проти, але хоче догодити чоловікові, тому погоджується. Рез також проти такої затії, але хоче догодити всім, тому погоджується…

Тривалість фільму: 01 година 42 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,7

Чесна куртизанка / Dangerous Beauty (1998)

Чесна куртизанка

Події фільму змальовують історію, яка відбулася у Венеції в 1583 році. Молода та красива Вероніка Франко походить з бідної сім’ї, проте вона закохується в багатого аристократа Марко, який недавно повернувся з Риму. Батько Марка проти шлюбу, адже у Вероніки нема приданого. Тим часом на дівчину тисне її матір в надії, що дочка стане повією, та зароблятиме гроші для всієї сім’ї.

Тривалість фільму: 01 година 51 хвилина.

Середня оцінка на IMDb: 7,3

Дівчина на мості / La fille sur le pont (1999)

Дівчина на мості

Французький мелодраматичний фільм від кінорежисера Патріса Леконта.

Метальник ножів Габор та юна Адель зустрілися на мості, коли дівчина хотіла покінчити життя самогубством. Разом вони починають захопливу подорож світом у пошуках кращого життя та кохання.

Тривалість фільму: 01 година 30 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Все про мою маму / Todo sobre mi madre (1999)

Все про мою маму

Оскароносний фільм Педро Альмадовара про матір-одиначку Мануелу. Жінка переживає найстрашніше нещастя у житті – в автокатастрофі гине її єдиний син Естебан. Вбита горем Мануела їде в місто своєї юності – Барселону, де їй долею передбачена зустріч із батьком загиблого Естебана, від якого шістнадцять років тому вона втекла.

Тривалість фільму: 01 година 41 хвилина.

Середня оцінка на IMDb: 7,9

Приємного перегляду!

На завершення прочитайте:

Частина 6 – кіно ХХI століття

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь