100 кращих фільмів для жінок. Частина 6 – кіно ХХI століття

Це завершальна, шоста частина підбірки зі 100 найкращих фільмів для жінок.

Попередні частини:

Частина 1 – кіно 20-30-х років ХХ століття

Частина 2 – кіно 40-х років ХХ століття

Частина 3 – кіно 50-60-х років ХХ століття

Частина 4 – кіно 70-80-х років ХХ століття

Частина 5 – кіно 90-х років ХХ століття

Файлан / Pairan (2001)

Файлан

Мелодраматичний південнокорейський фільм про молоду дівчину Файлан.

Після смерті батьків вона емігрувала до Південної Кореї, щоб знайти тут своїх родичів. На місці їй стає відомо, що вся рідня переїхала жити в Канаду і дівчина залишається зовсім самотньою. Щоб якось влаштувати своє життя у новій країні, Файлан укладає через весільне агентство фіктивний шлюб із Кан Чже, немолодим гангстером, який вже давно втратив колишній авторитет. Тепер у дівчини є фотографія «чоловіка» та право на легальну роботу, а Кан Чже в свою чергу отримав матеріальну винагороду.

Хоча «молодята» ніколи не зустрічалися, Файлан пише закохані листи до свого «чоловіка», але не відправляє їх. Вона надіється, що одного дня Кан Чже прийде, щоб її побачити.

Тривалість фільму: 01 година 55 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,8

Слід від поцілунку на щоці / Kannathil Muthamittal (2002)

Слід від поцілунку на щоці

Під час громадянської війни у Шрі-Ланці маленьку дівчинку Амудху прихистила та удочерила родина з Індії. Коли Амудсі виповнилося 9 років, прийомні батьки вирішили їй розповісти правду про її минуле. Тепер дівчинка хоче знайти своїх справжніх батьків, не зважаючи на те, що і прийомних любить так само, як і до того. Батько Амудхи дає їй обіцянку відшукати її біологічних батьків у Шрі-Ланці, попри ризик, адже у цій країні досі неспокійно…

Тривалість фільму: 02 години 03 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 8,5

З тих пір, як поїхав Отар / Depuis qu’Otar est parti (2003)

З тих пір, як поїхав Отар

Драматичний фільм французького режисера Джулі Бертучеллі.

У обшарпаній квартирі в Тбілісі живе старенька жінка Ека, яка все життя захоплювалася Францією та французькою літературою. Разом із нею мешкають її дочка Марина та онука Ада. Також в Еки був син Отар, який поїхав на заробітки до Франці та загинув… Але поки що про трагедію знає лише її донька та внучка, які не поспішають розповідати жінці правду…

Фільм отримав премію «Сезар» у 2004 році у номінації «Краща дебютна робота», а також 2 премії на Каннському кінофестивалі 2003 року – «Нагорода від преси» та приз глядацьких симпатій на «Тижні критики».

Тривалість фільму: 01 година 43 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,6

Довгі заручини / Un long dimanche de fiançailles (2004)

Довгі заручини

Воєнна мелодрама від французького режисера Жана-П’єра Жене.

Історія дівчини, яка вперто шукає свого зниклого жениха. Він один із п’яти французьких офіцерів, яких воєнно-польовий суд засудив до смерті, тому цих людей залишили на нейтральній смузі, де їх обов’язково має знайти куля…
Події відбуваються в кінці Першої світової війни.

Тривалість фільму: 02 години 08 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,7

Ангели із залізними щелепами / Iron Jawed Angels (2004)

Ангели із залізними щелепами

Сміливі молоді активістки організували рух щодо захисту виборчих прав жінок. Ризикуючи власними життями, вони добивалися права голосу для американок. Фільм показує історичне минуле США, коли її громадян карали за відстоювання своїх законних прав, порушуючи таким чином Женевську конвенцію. Деякі порушення існують і в наш час…

Тривалість фільму: 02 години 03 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,6
Тридцять п’ять з лишком / Tout pour plaire (2005)

Рецензія на фільм «Тридцять п'ять з лишком» («Tout pour plaire»)

В тридцять п’ять з лишком троє подруг мають купу проблем і турбот. Кожна з них хоче кохання, самореалізації та щастя. У кожної своя історія…

Рецензію на фільм читаємо тут.

Тривалість фільму: 01 година 45 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 6,1

Маленька міс Щастя / Little Miss Sunshine (2006)

Маленька міс Щастя

Сімейна пригодницька комедія про маленьку дівчинку Олів, яка мріє перемогти у конкурсі «Маленька міс Щастя». Сім’я її звісно підтримує, але в кожного свої клопоти, проблеми, так що допомоги від родичів марно сподіватися. Проте на сімейних зборах було вирішено підтримати Олів та поїхати всім разом у далеку Каліфорнію, щоб дівчинка могла реалізувати свою мрію і взяти участь у конкурсі.

Фільм отримав дві премії «Оскар» у 2007 році у номінаціях «Краща чоловіча роль другого плану» та «Кращий оригінальний сценарій».

Тривалість фільму: 01 година 41 хвилина.

Середня оцінка на IMDb: 7,9.

Розмальована вуаль / The Painted Veil (2006)

Розмальована вуаль

Драма, події якої відбуваються відбуваються у 20-х роках минулого століття. Молодий лікар відправляється у віддалене село в Китаї для боротьби зі спалахом холери. З ним їде дружина Кітті, яка недавно зрадила йому, оскільки думає, що більше не кохає його. В маленькому китайському селі Кітті побачить свого чоловіка з іншої сторони та зрозуміє чи любить його насправді.

Тривалість фільму: 02 години 05 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,5.

Життя у рожевому кольорі / La Môme (2007)

Життя у рожевому кольорі

Біографічний фільм про життя відомої співачки ХХ століття – Едіт Піаф. Її дитинство пройшло у нетрях Парижа, але вона змогла досягти висот у концертних залах Нью-Йорка. Друзями Едіт Піаф були найвизначніші особистості минулого століття – Жан Кокто, Марсель Сердан, Марлен Дітріх.

У головній ролі – Маріон Котіяр, зірка фільмів «Початок», «Довгі заручини», «Закохайся в мене, якщо наважишся», «Опівночі в Парижі».

Фільм отримав дві премії «Оскар» у 2008 році в номінаціях « Краща жіноча роль» та «Кращий грим».

Тривалість фільму: 02 години 20 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,7.

Балетні туфельки / Ballet Shoes (2007)

Балетні туфельки

Сімейна драма про трьох дівчаток-сиріт, які знаходяться під опікою дядька Метью, директора та власника великого палеонтологічного музею в Лондоні. Кожна з дівчаток обдарована по-своєму, хоча з першого погляду зрозуміло, що всі вони – артистичні натури.

У головних ролях – Емма Вотсон, Ясмін Пейдж, Люсі Бойнтон.

Тривалість фільму: 01 година 25 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 6,8.
Сліпа гора / Mang shan (2007)

Сліпа гора

Драматичний фільм від китайського режисера Ян Лі.

Молоду дівчину продають чоловіку середнього віку в якості «дружини». Вона намагається втекти, проте спроби марні – її ловлять та повертають «чоловіку». В селі також не зважають на її страждання, бо навіть представники влади та поліція підкуплені.

Тривалість фільму: 01 година 35 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,4.

Джодха та Акбар / Jodhaa Akbar (2008)

Джодха та Акбар

Біографічний мелодраматичний фільм з Рітіком Рошаном та Айшварією Рай Баччан у головних ролях.

Зворушлива історія кохання одного із найвеличніших імператорів Індії XVI століття Джалалуддіна Мохаммада Акбара та його дружини – прекрасної принцеси Раджпута, Джодхи. Не зважаючи на те, що Акбар був мусульманином, а Джодха – індуїсткою, а їхній шлюб укладався як вдалий політичний союз, почуття виявилися сильнішими за будь-які обставини. Історія їхнього кохання залишається прикладом для багатьох поколінь.

Тривалість фільму: 03 години 33 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,6.

Незабутні моменти / Maria Larssons eviga ögonblick (2008)

Незабутні моменти

Події фільму відбуваються на початку ХХ століття у Швеції.

В 1907 році Марія та Зігфрід закохалися та одружилися. Проте щасливе життя псує Зігфрід, який вивільняє свої негативні емоції на дружині та дітях. Тяжке життя Марії стає яскравішим, коли у благочинній лотереї вона виграє фотоапарат.

Помалу жінка опановує фотомистецтво та відкриває для себе зовсім новий прекрасний світ. Жителі міста все частіше навідуються до Марії з проханням їх сфотографувати. З часом жінка стає справжнім професіоналом. Але це зовсім не подобається її чоловіку, який нещодавно повернувся з війни…

Тривалість фільму: 02 години 11 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,5.

Буремний перевал / Wuthering Heights (2009)

Буремний перевал

Однойменна екранізація відомого роману Емілі Бронте «Буремний перевал».

Романтична готична драма, в якій показано історію двох поколінь сімей Ерншоу та Лінтон, складні переплетення їхніх життів. Центральною лінією, яка захоплює глядачів – рокове кохання Хіткліффа та Кеті.

У головних ролях Том Гарді та Шарлотта Райлі. Цікавий факт: після зйомок у «Буремному перевалі» ці актори одружилися.

Тривалість фільму: 02 години 22 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,7.

Мій єдиний / My One and Only (2009)

Мій єдиний

Комедійна мелодрама від британського кінорежисера Річарда Лонкрейна.

Гламурна жінка Енн Деверо (Рене Зеллвегер) шукає собі нового багатого чоловіка. Претендент на звання чоловіка повинен забезпечити щасливе і безтурботне життя Енн, а також для її двох синів.

Тривалість фільму: 01 година 48 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 6,6.

Блакитний Валентин / Blue Valentine (2010)

Блакитний Валентин

Романтична мелодрама від кінорежисера Дерека Кейнфранса з Раяном Ґослінгом та Мішель Вільямс у головних ролях.

Дін та Сінді вже кілька років разом, за цей час у їхніх стосунках було багато хорошого, але образ та розчарувань також вистачало. Зараз пара на грані розриву – чи зможуть вони віднайти згаслі почуття у своїх серцях і допомогти коханню розгорітися між ними заново?

Тривалість фільму: 01 година 52 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,4.

Темпл Грандін / Temple Grandin (2010)

Темпл Грандін

Біографічний фільм про Темпл Грандін, жінку-аутистку, яка стала одним із найвідоміших науковців в області сільського господарства.

Основою для сюжету стала книга Темпл Грандін і Маргарет Скаріано «Відкриваючи двері надії: мій досвід подолання аутизму» та книга Темпл Грандін «Мислити зображеннями».

Акторка, яка зіграла головну роль у цьому фільмі – Клер Дейнс, отримала премію Золотий глобус у номінації «Краща актриса фільму на ТБ».

Тривалість фільму: 01 година 47 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,4.

Донька землекопа / La fille du puisatier (2011)

Донька землекопа

Мелодраматичний фільм від французького кінорежисера Даніеля Отоя.

Вісімнадцятирічна Патрісія, донька землекопа, закохалася в красивого льотчика Жака Мазеля. Він іде на війну, а дівчина залишається вагітною в очікуванні свого коханого. Проте Жак гине на війні, а його багаті батьки не визнають дитину, яку народила Патрісія. На щастя, у неї є чудовий батько, який завжди підтримує її, що б не сталося…

Тривалість фільму: 01 година 47 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7.

Сестра / L’enfant d’en haut (2012)

Сестра

Кримінальна драма французького режисера Урсули Майєр.

Підліток Сімон живе разом зі своєю сестрою-алкоголічкою недалеко від величезного швейцарського гірськолижного курорту. Сімон заробляє на життя собі та безробітній сестрі тим, що краде у багатіїв спорядження та продає його біля свого дому запівдарма.

На Берлінському кінофестивалі у 2012 році фільм отримав два «Срібних ведмедя» як спеціальну нагороду та спеціальний приз.

Тривалість фільму: 01 година 37 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,1.

Френсіс Ха / Frances Ha (2012)

Френсіс Ха

Чудовий комедійно-драматичний фільм від американського кінорежисера Ноа Буамбака.

Френсіс – молода приваблива дівчина, яка живе в Нью-Йорку на зйомній квартирі. Вона працює в танцювальній трупі, але найчастіше просто перебуває в запасному складі. Мрії Френсіс все більше від неї віддаляються та і бажань у дівчини більше, ніж реальних можливостей. Чи зможе вона віднайти втрачений шлях до себе і свого покликання?

Тривалість фільму: 01 година 26 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 7,4.

Жасмин / Blue Jasmine (2013)

Жасмин

Драматичний фільм від американського кінорежисера Вуді Аллена.

Жасмин – світська жінка, яка звикла до розкоші та безтурботного життя. В її житті настала чорна смуга – все летить шкереберть, в тому числі шлюб з багатієм-бізнесменом. Тепер Жасмин змушена переїхати до своє сестри, у її скромну квартирку в Сан-Франциско, та зрозуміти, як їй жити далі.

У 2014 році Кейт Бланшетт отримала премію «Оскар» за кращу жіночу роль у цьому фільмі.

Тривалість фільму: 01 година 34 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,3.

Королева / Queen (2014)

Королева

Комедійна пригодницька драма, в якій розповідається історія Рані. Дівчину перед весіллям кинув її жених, з яким вони зустрічалися кілька років. Тепер вона їде сама в медовий місяць, про який мріяла ще з дитинства. Романтичний Париж… Замріяні краєвиди Амстердаму… Нові друзі Рані допоможуть їй відчувати себе впевненою у будь-яких життєвих ситуаціях.

Тривалість фільму: 02 години 26 хвилин.

Середня оцінка на IMDb: 8,5.

З любов’ю, Розі / Love, Rosie (2014)

З любовю Розі

Романтична комедійна мелодрама про двох друзів – Розі та Алекса, які були як нерозлийвода з дитинства. Однак обставини їх розлучили – Алекс поступив у коледж за сотні кілометрів, а Розі залишилася у рідному місті та народила дитину від хлопця, з яким провела всього одну ніч на вечірці. Роки збігатимуть, але їхня дружба залишатиметься…

У головних ролях – Лілі Коллінз та Сем Клафлін.

Тривалість фільму: 01 година 42 хвилини.

Середня оцінка на IMDb: 7,2.

Приємного перегляду!

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь