20 моторошних ретро-фільмів жахів

Кабінет доктора Калігарі / Das Cabinet Des Dr. Caligari. (1920)

Кабінет Доктора Калігарі

Німе кіно, яке вважається першим повноцінним фільмом жахів у світі. Молодий хлопець Френсіс розповідає страхітливу історію про доктора Калігарі, який організував жорстокий експеримент за участю його друга та дівчини.

Тривалість фільму: 01 година 11 хвилин.

Примарний екіпаж (Візник) / Körkarlen (1920)

Візник

Троє п’яниць перед Новим роком згадують стару легенду. Її суть в тому, що людина, яка багато грішила і померла останньою в році, буде цілий наступний рік управляти примарним екіпажем, який перевозить душі померлих. Девід Холм, один із п’яниць, помирає опівночі…

Режисер, сценарист, а також виконавець головної ролі фільму – Віктор Шьострьом.

Тривалість фільму: 01 година 33 хвилини.

Руки Орлака / Orlacs Hände (1921)

руки Орлака

Один із найстаріших німих фільмів жахів. Професійний піаніст Поль Орлак чудом вижив після аварії на залізниці. Чоловіку пересадили руки колишнього вбивці, після чого Орлак постійно відчуває жагу до скоювання злочинів.

Тривалість фільму: 01 година 32 хвилини.

Носферату, симфонія жаху / Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922)

Носферату

Німий фільм жахів від німецького режисера Фрідріха Вільгельма Мурнау. Томас Гаттер працює агентом із нерухомості у Бремені. Одного дня він вирушає у Трансильванію, де отримав вигідну ділову пропозицію від графа Орлока, який збирається придбати будинок у місті Вісборг. Проте у графа виявляються зовсім інші наміри…

Тривалість фільму: 01 година 34 хвилини.

Фауст / Faust (1926)

фауст

Що сильніше – добро чи зло? Така дилема одного разу постала у діалозі архангела Михаїла та Сатани. Парі було укладено на мудрого вченого, доктора Фауста, який хоче врятувати своє місто від чуми, тому в кінці кінців звертається саме до Сатани за допомогою.

Тривалість фільму: 01 година 25 хвилин.

Людина, яка сміється / The Man Who Laughs (1928)

The-Man-Who-Laughs

Найвідоміша екранізація однойменного роману Віктора Гюго. Гуїнплен був спотворений ще в дитинстві за наказом короля. Він став бродячим артистом, як і його названий батько. Гуїнплен закохується в сліпу дівчину Дею, але його недруг, злий клоун, хоче втілити в життя злі плани проти бідолашного хлопця.

Тривалість фільму: 01 година 50 хвилин.

Дракула / Dracula (1931)

дракула

Фільм знятий за мотивами однойменного роману Брема Стокера. У ролі головного вампіра, графа Дракули, неперевершений Бела Лугоші.

Тривалість фільму: 01 година 15 хвилин.

Доктор Джекіл і містер Хайд / Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1931)

Доктор Джекіл і містер Хайд

В кінці XIX століття в Лондоні жив і викладав знаменитий доктор Джекіл. На своїх лекціях він розповідає про двоїсту природу людини, вічні протиріччя добра і зла. Тим часом доктор Джекіл збирається одружуватися за вісім місяців, оскільки так захотів його майбутній тесть. Проте чоловік роздобув дивну мікстуру, яка перетворила його на дике створіння, яке схильне до жорстокості та насильства.

Фредрік Марч, який знявся тут в головній ролі, отримав «Оскар» за кращу чоловічу роль.

Тривалість фільму: 01 година 38 хвилин.

Франкенштейн / Frankenstein (1931)

Франкенштейн

Доктор Генрі Франкенштейн вирішив погратися з божественною природою живих істот і створив страшне чудовисько із частин тіла різних мертвих людей. Екранізація однойменного роману Мері Шеллі.

Тривалість фільму: 01 година 10 хвилин.

Потвори / Freaks (1932)

Потвори

Драматичний фільм жахів від американського режисера Тода Браунінга. Циркова акробатка Клеопатра отримала пропозицію руки і серця від ліліпута Ганса, проте її серце вибрало іншого чоловіка – велетня Геркулеса. Проте Ганс виявився дуже багатим і Клеопатра таки вийшла за бідолаху з метою отруїти його, і жити потім з коханим. Однак план не втілюється в реальність, натомість про нього дізнається вся циркова трупа.

Тривалість фільму: 01 година 04 хвилини.

Вампір: Сон Аллена Грея /Vampyr (1932)

Вампір

Мандрівник вибирає для ночівлі старовинний замок, де його переслідують жахливі видіння: людина, тінь якої живе самостійно, дивна фігуру з косою, сцена власної смерті. Проте ці марева були лише початком чогось більш зловісного…

Тривалість фільму: 01 година 10 хвилин.

Білий зомбі / White Zombie (1932)

білий зомбі

Ніл і Мадлен вирішили одружитися на Гаїті, куди їх запросив мсьє Бомон, багатий меценат Ніла. Проте плани Бомона виявляються далекими від благодійності – він зазіхнув на красиву наречену Мадлен. Не добившись взаємності, розчарований чоловік йде до чаклуна вуду (Бела Лугоші), який робить із дівчини слухняну напівживу ляльку зі скляними очима.

Тривалість фільму: 01 година 25 хвилин.

Мумія / The Mummy (1932)

Мумія

Імхотеп, жрець із Єгипту, через 3700 років після своєї смерті ожив. Він зустрічає англійку Хелен Гросвенор, яка дивовижно схожа на жрицю з його часу.

Тривалість фільму: 01 година 13 хвилин.

Людина-невидимка / The Invisible Man (1933)

Людина-невидимка

Юний хімік поселяється в готелі маленького містечка та здійснює перше вбивство. Насправді він відкрив унікальний препарат, який робить людину невидимою, але в той час вона перетворюється на маніяка. Звісно, поки не стало занадто пізно, чоловік старається знайти протиотруту для свого спасіння.

Тривалість фільму: 01 година 11 хвилин.

Кінг Конг / King Kong (1933)

Кінг Конг

На дикому острові вчені знайшли величезну мавпу, яку незабаром перевезли в Нью-Йорк. Проте мавпа, яка стала розвагою для публіки, спроможна на людські почуття, вона може любити, як і звичайна людина.

Тривалість фільму: 01 година 40 хвилин.

Ворон / The Raven (1935)

Ворон

Танцівниця Жан Тетчер потрапила у жахливу автокатастрофу – лікарі безсилі їй допомогти. Тільки одна людина може її врятувати – геніальний нейрохірург, доктор Річард Воллін (Бела Лугоші). Воллін давно не практикує, а займається лише науковою роботою, тому спершу не погоджується на операцію, проте після того, як бачить чарівне обличчя Жан, стає готовим на все заради неї.

Тривалість фільму: 01 година 01 хвилина.

Привид їде на Захід / The Ghost Goes West (1935)

Привид їде на захід

Фільм французького кінорежисера Рене Клера.

Американський бізнесмен купує шотландський замок, щоб здивувати свою дочку Пеггі, та перевозить його у розібраному вигляді до Америки. Проте у стінах замку давним-давно жив привид Мердок Глаурі, який вирішує також мігрувати разом зі своїми новими хазяїнами.

Тривалість фільму: 01 година 35 хвилин.
Диявольська лялька / The Devil-Doll (1936)

диявольська лялька

Пола Лавонда запроторили у в’язницю через звинувачення у махінаціях. Чоловіку вдається втекти разом із своїм співкамерником Марселем та сховатися у його будинку. Тут Пол дізнається про секрет свого нового друга – він вміє зменшувати живі створіння до розмірів ляльки та потім управляти ними. Смерть Марселя дозволяє містеру Лавонду скористатися цим дивовижним вмінням та помститися людям, які посадили його у в’язницю.

Тривалість фільму: 01 година 18 хвилин.

Людина-вовк / The Wolf Man (1941)

Людина-вовк

Леррі Телбот повернувся в замок свого батька в Уельсі, де він зустрічає чарівну красуню. Одного вечора він разом із Дженні вирушає на бал, проте свято їм зіпсував таємничий циганський хлопець, який напророкував дівчині важку долю. Вражена Дженні тікає в ліс, а Леррі старається її відшукати. Чи збудеться загадкове пророцтво?

Тривалість фільму: 01 година 10 хвилин.

Люди-коти / Cat People (1942)

Люди-коти

Молодий інженер Олівер Рід та сербська емігрантка Ірена Дубровна закохуються та одружуються. Проте Ірена боїться стародавнього сімейного пророцтва, в якому йдеться про те, що люди з її сім’ї в хвилини сильного гніву і пристрасті перетворюються на величезних кішок.

Тривалість фільму: 01 година 13 хвилин.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь