«Світанок планети мавп»: Мавпа не вб’є мавпу

«Світанок планети мавп» – другий із трилогії про Планету мавп, і перший із циклу фільмів, знятий із використанням 3D-технології. Режисерське крісло на зйомках стрічки займав Метт Рівз, відомий глядачеві за фільмом «Монстро» і американським ремейком фільму «Впусти мене».

Головні ролі у фільми виконали Джейсон Кларк (його ще можна побачити у стрічках «Термінатор: Генезис» і «Еверест») і Гарі Олдман, який не потребує презентації. Енді Серкіс озвучував проводиря мавп – шимпанзе Цезаря (він же раніше озвучував Кінг Конга та Голлума у фільмах Пітера Джексона).

Графіка у фільмі дуже пристойна, деталізація мавп – висока, тож недарма стрічка отримала номінацію на «Оскара» за найкращі візуальні ефекти. Нагорода проте дісталася «Інтерстеллару» Крістофера Нолана.

Події у фільмі розгортаються у м. Сан-Франциско та його околицях через 10 років після подій першої частини фільму. Світ охопила пандемія «мавпячого» грипу. Майже все людство вимерло. Натомість мавпи й надалі прогресують у своєму розвитку. Якщо на початку фільму вони розмовляють лише мовою жестів, то поступово протягом двогодинного хронометражу стрічки опановують людську членороздільну мову. Самки займаються «хатнім» господарством і доглядають малюків. Самці, як і ведеться у природі, полюють і добувають їжу. У мавпячому царстві все йде гладко, допоки не з’являються люди, які все починають псувати. Та не все так паскудно, адже Малкольм, один із провідників і співзасновник людської колонії, намагається вирішити проблеми з мавпами мирним і дипломатичним шляхом. Мавпячий вожак Цезар також не зацікавлений у війні і готовий піти на зустріч у розв’язанні проблеми насущної для людей: дозволяє їм полагодити ГЕС, яка знаходиться на території, де осіли мавпи, щоб забезпечити людей світлом, теплом і енергією. Та непомірковані амбіції інакодумців руйнують усі плани на мир.

Яким буде продовження, можна буде дізнатися у 2017 році, переглянувши заключну частину трилогії – «Війна планети мавп».

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь