Жан-Жак Анно: французький режисер, сценарист, продюсер та актор

Жан-Жак Анно знаменитий французький режисер, сценарист, продюсер та актор. Завдяки його праці та старанням створено вже 29 фільмів, у період з 1976 року і до сьогодні. Здебільшого це кінострічки у драматичному, пригодницькому та воєнному жанрах.

Його фільми по-справжньому оригінальні та неймовірно атмосферні, наповнені більше діями, ніж словами, вишуканою грою акторів, ніж барвистими діалогами. Сам Анно з цього приводу говорить, що перейняв таку манеру режисури ще у часи зйомок реклами, коли навчився продавати продукт, показуючи його якість, але не говорячи про нього.

Жан-Жак Анно народився першого жовтня 1943 року у місті Дравей, що в регіоні Іль-де-Франс на півночі Франції. Будучи вихідцем зі звичайної сім’ї, хлопець зважився йти дорогою, яка йому подобається і в 1964 році закінчив Інститут вищої кіноосвіти. Перед початком серйозної кар’єри кінорежисера, він знімав рекламу для телебачення та учбові фільми для французької армії. Його дебютна кінокартина «Чорне і біле в кольорі» не була сприйнята французами, проте у США стала справжнім фурором. Далі справи у Жана-Жака Анно у Франції налагодилися – його роботи почали здобувати популярність у глядачів, нагороджувались національними преміями та були високо оцінені кінокритиками.

Жан-Жак АнноЦікаво, що Анно є новатором у поширенні IMAX 3D: його кінострічка «Крила відваги» (1995) стала першою у всьому світі, яка була знята з допомогою цієї цифрової технології.

Останні роки ця відома особистість живе у Лос-Анджелесі, де активно працює над новими кінострічками і управляє організацією «French Hollywood Circle», яка об’єднує близько 130 французів, які розвивають кіноіндустрію в Голлівуді. У 2012 році він був президентом журі 16-го міжнародного кінофестивалю у Шанхаї.

Жан-Жак Анно станом на 2014 рік став режисером 13 фільмів, з яких по праву найкращими можна назвати наступні: «Ведмідь» (1988), «Два брати» (2004), «Сім років у Тибеті» (1997), «Коханець» (1991) та «Ім’я рози» (1986). Останній фільм, хоч і приніс чимало схвальних відгуків від критиків та глядачів, не сподобався письменнику Умберто Еко, по однойменному твору якого і була знята кінокартина.

Як сценарист Анно працював над дев’ятьма фільмами, а як продюсер випустив шість, а також у більше десяти кінострічках він знявся у ролі актора.

Жан-Жак Анно – видатна персона французького кінематографу, він був удостоєний багатьох світових премій та нагород:

1977 рік: «Чорне і біле в кольорі» – премія «Оскар» у номінації «Кращий фільм на іноземній мові»

1982 рік: «Битва за вогонь» – національна кінопремія Франції «Сезар» у номінаціях «Кращий фільм», «Кращий режисер»

1985 рік: Жан-Жак Анно на національній кінопремії Франції «Сезар» був визнаний кращим режисером реклами

1987 рік: «Ім’я рози» – національна кінопремія Франції «Сезар» у номінації «Кращий фільм на іноземній мові»

1989 рік: «Ведмідь» – національна кінопремія Франції «Сезар» у номінації «Кращий режисер»

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь