Мирослав Слабошпицький: Плем’я

Фільм-виклик. Фільм-трагедія. Фільм-любов.

Кінострічка, яка знята без єдиного слова, але для осмислення якої текст зайвий. Часто ми приділяємо сказаному забагато уваги і пропускаємо куди важливіше – підтекст почуттів, який стоїть за діалогами. Плем’я стане для вас тестом на чутливість, лакмусовим папірцем на наявність підшкірної інтуїції.

При перегляді фільму спершу було незрозуміло, чому фактично у ньому є розмови – мовою глухонімих, але для глядача вони неперекладені, проте вже за кілька хвилин його перегляду глядач має змогу переконатися, що в цьому полягає основна задумка автора – показати цих людей відокремленими від світу. Тільки на перший погляд, ми їх не розуміємо, як і вони нас. Проте цю загадкову спільноту незалежних індивідів можна відчути і зазирнути в суть їхнього життя, якщо тільки захотіти.

Сюжет. Історія головного героя Сергія починається з навчального року у новій школі-інтернаті для глухонімих. Звичайні діти і підлітки, обділені любов’ю, часто стають жорстокими, хоча панічно шукають в інших ознаки людяності, яку їм довелося сховати у власному серці дуже глибоко. А коли мова йде про людей, які від природи не мають змоги насолодитися життям повною мірою, то й уявити всю складність таких відносин важко… Варто просто подивитися цей фільм, щоб хоча б почати над цим задумуватися.

Сергію доведеться спробувати стати частиною дуже непростого і дивного племені зі своїми брудними правилами, законами, маленькими радощами життя і сумними реаліями буднів. Проте справжні проблеми у хлопця починаються тоді, коли він закохується у свою однокласницю Анну і починає створювати власні правила гри на чужій території.

«Плем’я»

Це дебютний повнометражний фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького. Його тривалість 2 години 10 хвилин. Перегляд рекомендується тільки повнолітнім глядачам (18+). Кінострічка отримала 3 нагороди на Каннському кінофестивалі 2014 року: «Нагорода від преси», «Приз France 4 Visionary» та «Підтримка дистрибуції від Gan Foundation».

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь