«Сказання про принцесу Каґуя» – шедевр студії Ґіблі

Мультфільм 2013 року від студії Ґіблі «Сказання про принцесу Каґуя» («Kaguya Hime no Monogatari») виправдав мої найкращі сподівання. Взагалі ця японська студія – колодязь шедеврів для дітей та дорослих, проте однозначно саме історія про маленьку принцесу по імені Каґуя, одна із найкращих за весь час їхнього існування.

Це анімаційний фільм режисера Ісао Такахата, відомого також за роботою «Мої сусіди Ямада». Він створений за допомогою душевних акварелей Кадзуо Ога. Основою аніме стала стародавня японська народна казка, написана в Х столітті, «Такеторі моноґатарі», що перекладають у різних варіантах як «Сказання про принцесу Каґуя», «Повість про старця Такеторі» або ж «Повість про бамбукоруба». Тут йдеться про старого збирача бамбука, який одного дня знайшов маленьку прекрасну дівчинку у стовбурі бамбука і виховав її із дружиною як свою дочку.

Сказання про принцесу Каґуя

Щоб уявити важливість цієї казки для японської культури, варто зазначити, що на честь принцеси Каґуя був названий справжній астероїд, який вчені відкрили 30 жовтня 1981 року.

Все у мультфільмі про прекрасну принцесу захопливе – цікавий сюжет, ніжна музика, яскраві живі персонажі. Якщо говорити чесно, то він набагато кращий за багато фільмів, які знімають сьогодні. За допомогою малюнків у ньому передано стільки почуттів, що глядач не втримається від вияву своїх емоції.

Сказання про принцесу Каґуя

А тепер трохи про мораль байки. Кожна людина приходить у цей світ унікальною, із частинкою божественного у душі, проте в силу життєвих обставин, виховання, спілкування з іншими людьми, бажань інших і т.д., може поступово забути для чого взагалі тут опинилася. Важливе завдання бути щасливою та насолоджуватися кожною хвилиною життя на Землі, такого швидкоплинного, але неймовірного, втрачається у круговерті буднів, а згадати знову про це буває вкрай важко.

Подивившись чарівний анімаційний фільм «Сказання про принцесу Каґуя», задумуєшся над власним життям, чи весь наш час зайнятий купою надважливих непотрібних речей, виконання яких закручує нас у вир депресії та ще більшої невизначеності у світі, чи все-таки ми йдемо у правильному напрямку, який давним-давно запланували, і відчуваємо себе по-справжньому щасливими.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь