Топ 5 арт-хаусних фільмів 2014 року

1. «Левіафан / Левиафан», реж. Андрєй Звяґінцев

1. «Левіафан / Левиафан», реж. Андрєй Звяґінцев

Призер Каннського кінофестивалю (премія за найкращий сценарій), російський висуванець на здобуття премії «Оскар» у номінації «Найкращий неангломовний фільм», заборонений у прокаті в себе на батьківщині через цензуру – це фільм режисера та сценариста, фестивального улюбленця Андрєя Звяґінцева.

Стрічка, безсумнівно, варта перегляду, попри гострі словечка у мовленні персонажів, які мешкають у маленькому місечку на березі Баренцевого моря, що на півночі Росії.

2. «Мисливець на лисиць / Foxcatcher», реж. Беннет Міллер

«Мисливець на лисиць / Foxcatcher», реж. Беннет Міллер

Ексцентричний багатій із вираженим маніакально-депресивним синдромом Джон Дюпон напередодні Олімпійських ігор 1988 року в Сеулі пропонує олімпійському чемпіону Марку Шульцу створити висококласний тренувальний, на що той радо погоджується. Фільм здобув приз за найкращу режисуру на кінофестивалі у Каннах.

Вражений увагою багатія та засліплений розкішшю незнайомого йому досі світу, спортсмен починає ставитися до Дюпона, як до рідного батька. Проте той у свою чергу починає заважати тренуванням Шульца та сіяти у ньому невпевненість. Параноя Дюпона все наростає й наростає, що невблаганно наближає героїв фільму до трагічного кінця.

3. «Карта до зірок / Maps to the Stars», реж. Девід Кроненберґ

«Карта до зірок / Maps to the Stars», реж. Девід Кроненберґ

У Голлівуді, місті, де збуваються мрії, стикаються один з одним зірки: 13-річний Бенджі, що вже встиг скуштувати слави, його батько, Сенфорт Вайс, популярний автор і наставник знаменитостей, його клієнтка, красуня Гавана Сегран, якій він допомагає самореалізуватися як жінці й актрисі. Столиця кінематографу обіцяє щастя на плівці та плакатах і тим, хто прагне дістатися до зірок. Агата, заледве приїхавши сюди, отримує місце асистентки Гавани. Її приятелеві, граціозному шоферу лімузина Джерому Фонтану, схоже, теж посміхається удача. Але чому ж тоді кажуть, що Голлівуд – це місто пороків і неврозів, кровозмішення і ревнощів? Мабуть, варто переглянути цей фільм, щоб зрозуміти це.

Гра Джуліанни Мур була високо оцінена на кінофестивалях у Каннах і Сіґеті, де вона отримала нагороди як найкраща акторка. А Роберта Паттінсона, як і в попередньому фільмі канадського режисера «Космополіс», знову можна буде побачити в лімузині.

4. «Голодні серця / Hungry Hearts», реж. Саверіо Костанцо

«Голодні серця / Hungry Hearts», реж. Саверіо Костанцо

Джуд – американець, Міна – італійка. Вони випадково зустрічаються в Нью-Йорку. Після бурхливого роману вони одружуються, і вона стає вагітною. Для них обох починається нове життя. З початку вагітності Міна переконана, що її дитина буде особливою – це її материнський інстинкт так говорить. Ця дитина має бути захищеною від усіх забруднень зовнішнього світу. Заради своєї любові до Міни, Джуд разом із нею грає в цю гру, допоки не сягає точки, де він має пізнати страшну правду: його син не росте, і його життя знаходиться в небезпеці. Джуд повинен діяти швидко. Між Джудом і Міною розпочинається прихована боротьба, сповнена підозр і образ, що призводить до відчайдушного пошуку подолання біди. Якою ж ціною і чи буде знайдено рішення?..

Чергова банальна історія кохання, яка переростає у з’ясування подружніх стосунків, так сподобалася членам журі Венеційського кінофестивалю, що кожен з акторів за свою гру отримав кубок Вольпі.

5. «3 серця / 3 coeurs», реж. Бенуа Жако

«3 серця / 3 coeurs», реж. Бенуа Жако

Якось Марк випадково зустрічає Сільві. Вони гуляють і розмовляють про все на світі, крім них самих. Рідкісна гармонія двох душ. Марк змушений їхати, проте домовляється з Сільві, щоб вони знову зустрілися. Як і було домовлено, Сільві з’являється на зустріч, а Марк, на жаль, запізнюється, через що вони не стрічаються. Він марно шукає її, натомість знаходить Софі, й гадки не маючи, що та є сестрою Сільві. Коли ж усе в їхніх стосунках заходить надто далеко, все стає зрозумілим. Що чинитиме в цій ситуації розгублений Марк: залишить все як є чи намагатиметься повернути ту єдину? Чим усе закінчиться, важко вгадати.

Як завжди, чудова гра трьох француженок – Шарлотти Ґензбур, К’яри Мастроянні та її матері – Катрін Деньов.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь