Як зняли перший американський фільм

КінетоскопПрийнято вважати, що саме Томас Алва Едісон і його дивовижний кінетоскоп створили перший фільм у США. Це сталося близько 1889 року, коли під керівництвом найвідомішого американського винахідника на прізвисько “Чарівник з Менло-Парку” було випробувано дивовижний винахід.

Едісон протягом усього свого творчого життя накопичив колосальне число патентів — 1093. Його найважливіші винаходи, – такі як лампа розжарювання і фонограф, – були не просто революційними, але й безпосередньо привели до створення різноманітних галузей нашого повсякденного життя, таких як комунальні послуги та музичний бізнес .

Ще один із не менш відомих його винаходів став поштовхом до виробництва фільмів у Сполучених Штатах.

Фільм, який отримав назву “Пустощі №1”, було записаний десь між червнем 1889 і листопадом 1890 року. Це творіння є роботою Вільяма Діксона, співробітника Едісона, відповідального за розробку ідеї винахідника – пристрою для перегляду фільмів. Машина, яку задумав Едісон, а розробив Діксон, була кінетоскопом. Вона являла собою велику коробку, що містила в собі систему, яка швидко пересувала смужку кіноплівки над джерелом світла. Щоб побачити фільм, потрібно було дивитися в отвір у верхній частині ящика. За допомогою швидкої зміни зображень, кінетоскоп справляв враження руху всередині себе.

"Пустощі № 1 і №2"У фільмі, який створили Діксон і ще один співробітник лабораторії Едісона на ім’я Вільям Гейз, можна розглянути змащене зображення людини в білому, яка розмахує руками, здавалося б, виконує дивний танець. Цією людиною був Джон Отт, працівник усе тієї ж лабораторії. Він, як і годиться лаборанту, був одягнений у білий халат. Отт спеціально активно жестикулював руками і рухав торсом, щоб кінетоскоп зафіксував рух.

На цьому історія витоків американського кінематографа аж ніяк не закінчується. Продовження фільму було зроблено 21-27 листопада 1890. Сиквел отримав назву “Пустощі №2”. Виконавцем головної ролі цього разу був черговий лабораторний співробітник Г. Сакко Альбанезе. Друга частина фільму була знята для проведення подальших випробувань кінетоскопа. Втім, як видно з отриманого відео, високою чіткістю зображення воно не відзначається.

Ці дві короткометражки в сукупності своїй і стали першим в історії Сполучених Штатів Америки фільмом. Німий і чорно-білий, він не володіє художньою цінністю і не наділений глибоким сенсом, але ввійшов в історію американського кіно, як перший.

Фільм “Пустощі №1 & №2”

Поділися з друзями!

Цікаві статті

1 comment

Залишити відповідь