Джеймс Ашер: магія ритмічної музики

Джеймс Ашер – всесвітньо відомий мультиінструменталіст, композитор і продюсер з Великобританії, який працює в основному у двох великих музичних напрямках – транс і нью-ейдж.

У нього ще з дитинства з’явився інтерес до музики та співів – з семи років він грав на скрипці, у школі співав у хорі та був учасником оркестру. Він закінчив традиційну музичну школу, а вже потім самостійно освоював клавішні та барабани.

1979 став переломним роком у кар’єрі Джеймса Ашера – саме в цей час він відкриває власну студію «Starfield» і випускає свій дебютний сингл «Peppermint Lump». Продюсером цієї композиції виступив Піт Таунсенд, відомий британський рок-гітарист, засновник і лідер гурту «The Who».

Перший повноформатний комерційний альбом Джеймса «The Great Wheel» вийшов проте лише у 1988 році. Другий альбом музиканта «Feet In The Soil» став закономірним етапом його професійного розвитку – він поєднав звучання африканської перкусії, національну музику австралійських аборигенів та електронні мотиви. Загалом було продано більше 200 тисяч копій цього альбому, з яких 100 тисяч розійшлися в перші 18 місяців.

Наступне десятиліття в творчості Джеймса Ашера пройшло надзвичайно продуктивно – він продовжив розвивати свій музичний проект, влаштовуючи для слухачів все нові експерименти. В ці роки світ побачили альбоми «Pemulwuy’s Return», «Tigers of the Raj», «Colors of Trance» та «Drums On Fire», який став спільним проектом із індійським перкусіоністом Анандом Сівамані (або просто Sivamani). Також він працював із індійським композитором Рахулом Раджем над треком «Крішна Крішна».

На сьогоднішній день дискографія цього обдарованого англійця налічує кілька десятків EP та повноцінних альбомів, багато різнопланових проектів. Вони народжувалися завдяки співпраці з відомими світовими музикантами, такими як: Артур Халл, Род Пюлі, Сімон Бревін, Сандіп Раваль. В 2014 році Джеймс Ашер та Сімон Раваль випустили разом неординарний альбом під назвою «Mutable music», який за звучанням є сумішшю джазу, фанку, шаманських мелодій, поп-музики, і безумовно, сподобається людям, які люблять якісну музику та хочуть додати чогось новенького у свій плеєр. Також готується до виходу альбом «Drum Travel» спільно з перкусіоністом Сандіпом Равалем.

Музика Джеймса Ашера надзвичайно натхненна і набагато глибша за всі відомі слова, тому її треба для початку прослухати, відчути і усвідомити, що вона творить з вашим тілом і душею – які емоції викликає та які потаємні бажання ворушить. Під його музику просинається щось давно забуте у свідомості, сама наша суть, яка просить вставати із місця і рухатися під дивовижні ритми, які своїми унікальними мелодійними комбінаціями очищують розум від зайвих думок. І хоча під цю приємну музику найкраще все таки танцювати, не зважаючи на те, вдома Ви чи на вечірці, вона також стимулює для роботи і навчання, підйому Вашого настрою і до виникнення інших позитивних емоцій всередині тіла.

Сандіп Раваль під час роботи над альбомом «Drum Travel» у студії Джеймса Ашера

Сандіп Раваль під час роботи над альбомом «Drum Travel» у студії Джеймса Ашера

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь