Вплив музики на людину

«Всі музичні звуки народжуються в людському серці. Їх основа – почуття, народжені в людському серці зовнішніми предметами. Тому, коли серцю сумно, то звук різкий і завмираючий; коли в серці задоволення, то звук об’ємний і повільний; в серці радість – звук раптовий і розлогий, в серці гнів – звук грубий та жорстокий, в серці повага – звук відкритий і виразний, в серці любов – звук гармонійний і м’який.»

Конфуцій

Музика в сучасному світі займає одне з ключових місць, оскільки музична індустрія щороку все більше розширюється, а кожному з нас подобається конкретний стиль чи напрямок у музиці. Музика здатна створювати настрій, покращувати стан душі або ж погіршувати негатив, якому ми піддалися у складних ситуаціях. Музика може творити справжні чудеса, тому її вплив на людське тіло і психіку не варто недооцінювати.

Для багатьох людей вже давно не секрет, що музичні вібрації впливають на людський організм. Особливо відчутний вплив музики на молодь, яка формується під дією різних її стилів та напрямків. Позитивні музичні вібрації можуть умиротворити, заспокоїти, зняти різноманітний біль в організмі, добре вплинути на загальний стан людини. Звичайно, на людську свідомість сприятливо впливає далеко не вся музика, бувають дуже сумні, депресивні мелодії, які тільки навіюють нудьгу і смуток.

Танцювальна музика
Жива танцювальна музика, яка переповнена чіткими енергійними ритмами, подобається в основному молодих людям, адже саме вони шукають виходу для своєї енергії, розрядки в танці, радості у кожній миті життя.

Ліричні мелодії
Романтичні натури в своїй більшості обожнюють легкі ліричні музичні мотиви, які сприяють появі теплої атмосфери в душі.

Рок
Науковці стверджують, що тривале прослуховування рок-музики може стати причиною виникнення почуття ізольованості, депресії, гніву, агресії. Звісно, це не означає, що кожна людина, яка слухає рок обов’язково є такою, але постійне прослуховування подібних музичних вібрацій вносить її в групу ризику.

Джаз
Унікальні джазові композиції розслаблюють людську психіку і дають відчуття повної насолоди музикою.

Класика, нью-ейдж
Особливо сприятлива для будь-якої людини класична, релаксаційна музика, при створенні якої використовують духові та ударні інструменти: барабани, флейти, скрипки і т. д. Але також особливу магію впливу має людський голос, його інтонація і тембр.

Релігійно-обрядова музика
Релігійні пісні кожного народу мають особливий сакральний зміст і впливають по-особливому на людський організм, чи то християнські хорові співи, звучання дзвонів, каввалі (виконання суфійської поезії під музику), звучання мантр, молитов або тибетських співаючих чаш. Щодо традиційних для України дзвонів можна додати кілька слів з наукових досліджень: вони випромінюють справжні ультразвукові хвилі, які вбивають мікроби і бактерії, покращують роботу судин в організмі людини та підвищують імунітет.

На закінчення пропоную фотографії, на яких зображені краплі води під мікроскопом, які зазнавали впливу людських слів, музики або фотографій.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь