5 захопливих замків Люксембургу

Замок Віанден

Замок Віанден

Замок Віанден – гордість однойменного містечка на півночі Люксембургу. Всім почесним гостям країни, які прибули з візитом вперше, пропонують оглянути цю архітектурну пам’ятку. Замок був побудований на межі XI-XІV століття на руїнах давньої римської фортеці для графів Віанденських. Цей прекрасний шедевр намагалися зруйнувати в XIX столітті, проте він зберігся до наших днів завдяки старанням Великого Герцога Люксембургу, який передав його державі. У 1977 році замок повністю реставрували.

Замок Віанден оточений з одного боку Арденськими горами, а з іншого – річкою Ур. Побудований як неприступна фортеця, замок Віанден до сьогодні зберіг ознаки фортифікаційної споруди – Біла вежа височіє на північному сході, Чорна – на північному заході. Всередині замку можна оглянути зал Зброї Малого Палацу та Лицарський зал Великого Палацу, де крім оригінальної стародавньої зброї є багато воскових скульптур, які добре передають настрій минулих століть.

Замок Петтінген

Замок Петтінген

Комуна Мерш у Великому Графстві Люксембург славиться замком Петтінген, який зберігся до наших днів частково у вигляді руїн середньовічної фортеці. Він був збудований ще у Х столітті, проте протягом століть зазнав суттєвих змін внаслідок перебудов та пожеж: у ХV столітті він був повністю зруйнований, потім заново відновлений із деякими поправками – були добудовані чотири кутові вежі. Найцікавішою частиною замку Петтінген вважаються його рови, шириною до 15-ти метрів.

Замок Еш-сюр-Сюр

Замок Еш-сюр-Сюр

Перші згадки про замок Еш-сюр-Сюр були знайдені у «Золотому кодексі» Ехтернахского абатства в VIII столітті. Хоча збудували його у строгому романському стилі, проте до нас він дійшов із нотками готики, чому посприяли його перебудови з кінця XII століття.

До сьогодні від замку Еш-сюр-Сюр залишилися не лише руїни, а дві вартові вежі, одна з яких датована Х століттям, та старовинна стіна у хорошому стані. Ця архітектурна пам’ятка отримала в ХХІ столітті нове дихання – влітку тут проводять культурний фестиваль «Ніч легенд», а також концерти старовинної музики.

Шенгенський замок

Шенгенський замок

У селищі Шенген, що на південному сході Люксембургу, знаходиться старовинний середньовічний замок, який називають Шенгенським. Збудований у ХIV столітті, він був майже повністю змінений у 1812, крім однієї вежі. Замок також знаменитий тим, що сам Віктор Гюго спроектував його конусоподібну вежу в 1871 році. З 2010 року Шенгенський замок використовується як готель та місце для конференцій, оскільки тут є обладнаний зал для засідань на сто людей.

Замок Клерво

Замок Клерво

На півночі Великого Герцогства Люксембург, у містечку Клерво, знаходиться однойменний древній замок. Він був збудований у ХII столітті на місці старезної римської фортеці. Замок Клерво ховається на схилах Арденських гір і захищений із трьох сторін річкою Клерв. Споруду укріпили шляхом спорудження ще двох веж – для ув’язнених і т.з. «Вежі відьом». Сьогодні ця архітектурна пам’ятка використовується як музей моделей замків Люксембургу, воєнної історії та дитячих іграшок.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь