Сім чудес України: Хотинська фортеця

Хотинська фортеця – державний історико-археологічний заповідник XIII-XVIII століття, який вважається однією із найвизначніших історико-культурних пам’яток України і входить у список її семи чудес.

Хотинська фортеця

Хотинська фортеця знаходиться в місті Хотин, на північному сході Чернівецької області. Її міцні мури захищають правий берег ріки Дністер. Якщо Ви приїхали в Хотин автобусом, тоді Вам доведеться ще добрих 20 хвилин йти пішки по прямій дорозі до самої фортеці. В принципі, можна взяти таксі, але що може зрівнятися із прогулянкою ще незнайомим містом? Можна побачити, наприклад, от такі дива.

Козацький човен

Безпосередньо біля Хотинських мурів є чимало сувенірних магазинчиків, як у невеликих будиночках, так і під відкритим небом – тут безліч магнітиків, тарілок, прикрас, народного одягу і т.д. Ви обов’язково знайдете свій маленький сувенір.

Чим ближче Ви підходите до величних широченних мурів стародавньої пам’ятки України, тим більше емоцій накопичується в тілі – зрештою, коли Ви бачите всю красу Хотинської фортеці, душу огортає неймовірна гордість за своїх предків, які побудували її такою надійною і незламною, що вона й досі радує все нові покоління українців та громадян інших держав із різних куточків світу.

Хотинська фортеця

Найцікавішим у Хотинські фортеці є її зовнішній вигляд – масштабність цієї споруди повинен побачити кожен свідомий українець, щоб зрозуміти справжній сенс нашого історичного минулого. Навколо неї можна погуляти, фотографуючи кремезні столітні кам’яні стін на фоні чарівних краєвидів Дністра. На території Хотинського замку можна постріляти з лука і посидіти на гарматі, потрапити у музей тортур в одній із веж, поблукати холодними катакомбами.

Хотинська фортеця

Знаменита Ясська брама ще в доволі непоганому стані, що не скажеш про руїни фортечних мурів.

церква св. Олександра Невського

Одразу біля Хотинського замку на пагорбі стоїть православна церква св. Олександра Невського, яка теж люб’язно відкрита для туристів.

Всередині замок потроху починають реставрувати, так що для огляду доступні кілька поверхів. В основному його стіни прикрашають знайдені на теренах міста та Чернівецької області предмети побуту, монети, зброя, а також безліч картин зі сценами Середньовічних баталій, битв за Хотинську фортецю. Ціле зібрання своїх робіт подарував замку відомий український художник Андрій Холоменюк, тут можна побачити наступні його картини: «Хотинська Битва 1621 року», «Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний», «Султан Осман II», «Турецький бойовий слон», «Хотинська фортеця XVII ст.» та інші.

Із Хотину легко добратися до іншої величної історико-культурної пам’ятки України – Кам’янець-Подільської фортеці, до якої звідси всього 25 кілометрів. Про неї – в наступних статтях.

Координати Хотинської фортеці:

48.521998,26.498348

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь