Фестиваль «Аватар» – йога та музика на березі Чорного моря

«Аватар» – щорічний йога-фестиваль, який відбувається в кінці літа на березі Чорного моря. Дізналася я про нього в травні цього року, а вже в серпні обставини склались таким чином, що я туди потрапила. Хоча в йозі важливо бути в теперішньому моменті, я все ще трохи там, пишучи ці рядки – біля моря, в затишному «аватарному» колі, де було приємно знаходитися всі 4 дні. От так, за кілька днів після завершення фестивалю, я добралася до підбиття його підсумків для себе. Дякую читачам і буду рада, якщо для вас мій досвід стане у пригоді.

В першу чергу, величезне спасибі всім організаторам за створену душевну та теплу атмосферу. І за детальну інформацію про фестиваль на вашому сайті – http://avatarfest.com.ua. Дякую вчителям за передачу безцінного досвіду – Яні Ятелін, Констянтину Харьковському, Ярославу Лукашевичу, Андрію Рожнову, Вячеславу Гуцалюку, Андрію Дідику, RAMESH SAPKOTA, Вікторії Колбас, Олені Щокіній, Валентині Маліновській, Ігору Степурі, Вірі Беліц, Оксані Горобець, всім, на чиї заняття я потрапила.

база Лотос фестиваль Аватар

Схід сонця – пора практикувати

Програма була настільки насичена, що вийшовши о шостій ранку з номеру з точним наміром піти на одні заплановані заняття, все одно до вечора я була ще й на інших, куди безпосередньо підказала сходити інтуїція. Думаю чоловікам було трішки простіше – їм не доводилося ще думати про майстер-класи в Shakti space та чи не випробувати на собі даоські жіночі практики, потанцювати в різних оригінальних традиціях. Shakti space – це взагалі окрема тема. Я оцінила силу жіночого кола, коли декілька жінок збираються і вже своєю присутністю створюють настрій, а коли починаються практики, то це вже куди глибше осмислення (переосмислення) себе.

Шакти спейс фестиваль аватар

Мандала в Шакті Спейс

Одночасно відбувалося кілька подій – в основному йога-залі, лекторії, сцені на траві, лекторії на траві та Shakti space, плюс маленькі компанії біля наметів з різними штукенціями та їжею, не говорячи вже про музичні відступи з тибетськими чашами від львів’ян та Lab Sound Design з їхніми «чистками мозку». Чесно – хотілося встигнути всюди, але… Куди потрібно було мені насправді, туди я потрапила.

Про музичну частину скажу коротко – про останній день і виступ гурту «Одно Но». З їхньою творчістю я не була близько знайома до фесту, хоча багато чула про гурт з різних джерел. Тепер у них на одну прихильну більше. Добре, що є такі люди у музиці. Послухайте їх музику, познайомтеся з цією творчою силою, можливо вам теж сподобається.

рози турбаза лотос

Троянди на території бази Лотос, де відбувався фестиваль

Атмосфера на фестивалі душевна. Багато усміхнених людей із різних куточків України, які мають свій досвід у йозі – дехто тільки починає свій шлях у цьому напрямку, дехто вже активно розвивається сам і шукає себе, інші вже активно навчають і приїхали сюди або для передачі досвіду або для його розширення. Думаю, найцікавіше таки початківцям – все нове і захопливе.

Я познайомилася із багатьма хорошими людьми зі Львова, Києва, Одеси, Івано-Франківська, Миколаєва, з якими надіюся зустрітися на наступний рік або й раніше, якщо буде нагода. Дякую, з вами приємно було проводити цей час, спілкуватися, дізнаватися про ваше життя та шлях у йозі.

Можна ще багато писати, але тут величезний текст зайвий, на фестивалі «Аватар» відчуєте все самі.

А якщо ви після фесту ще хочете завітати в Одесу, читайте цю статтю.

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь