Храмовий комплекс Чаттарпур – перлина Делі

Шрі Адья Катяяні Шейктіпіт Мандір – повна назва грандіозного храмового комплексу в Індії, більш відомого у свій Індії просто як Чаттарпур. Храм так називають через те, що він розміщений на окраїні однойменного південного району Делі (Чаттарпур). Комплекс Мандір присвячений жіночому божеству Катьяяні, яка за індуїстськими віруваннями є однією з дев’яти форм богині Дурги (Шакті), дружиною бога-руйнівника Шиви. Чаттарпур заснував духовний учитель Баба Шіромані Сант-Нагпал ще в 1974 році.

Храмовий комплекс Чаттарпур - перлина Делі

До 2005 року Чаттарпур, з його площею у 24 гектари, був найбільшим і найграндіознішим храмовим комплексом Індії. Сьогодні він поступається розмірами тільки Акшардхаму, який теж можна відвідати у Делі.

Чаттарпур збудований в традиційному храмовому стилі повністю із білого мармуру, що оздоблений з допомогою спеціальної архітектурної техніки – джалі, популярної на Сході. Комплекс складається із двадцяти різних за величиною храмів, які присвячені відомим індуїстським богам – Шиві, Ганеші, Радха-Крішні, Господу Рамі. Головний храм богині Катьяяні відкривають для паломників лише двічі на рік – на честь релігійного індуїстського свята Наваратрі. Час проведення свята-фестивалю визначається індуїстським місячним календарем.

Храмовий комплекс Чаттарпур - перлина Делі

Головний вхід храму Мандір обрамлює дерево, яке покрите святими потоками. Паломники і туристи прикрашають його браслетами із ниток, оскільки існує твердження, що таким чином їхні бажання можуть матеріалізуватися. Сам комплекс захоплює своєю масивною архітектурою, величезними скульптурами богів, різьбленими фігурками божеств, які усипані золотом, сріблом та різнокольоровими гірляндами. Прогулянка територією комплексу Чаттарпур не залишить відвідувачів байдужими – навколо храмів висаджено багато пишних садів, в тіні яких можна відпочити від гарячого індійського сонця.

Храмовий комплекс Чаттарпур - перлина Делі

Корисна інформація для туристів про Чаттарпур:

При храмовому комплексі обладнана безкоштовна паркувальна зона, яка розміщена зразу навпроти головного входу.

До комплексу Мандір дуже легко дістатися з будь-якої точки Делі – сюди їздять автобуси, недалеко є станція метрополітену, також вас можуть довезти сюди на рикші або на таксі.

В самому комплексі ви ходитимете босими, оскільки взуття треба здати при вході в камеру зберігання.

На території Чаттарпуру буде цікаво і дітлахам – тут є спеціально обладнаний розважальний майданчик з атракціонами і лабіринтом.

Вхід у Чаттарпур абсолютно безкоштовний. Кожен відвідувач може за своїм бажанням залишити пожертвування для храму.

Його координати: 28.501944, 77.179444

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь