Подорож у Хмельницький: цікавинки міста

Хмельницький являє собою центр культурного життя Поділля, крім того великим плюсом міста є його відмінна транспортна розв’язка, адже практично з будь-якого куточка України сюди можна без проблем добратися поїздом, автобусом або ж приїхати на власному авто.

Хмельницький доволі сучасне місто, в ньому мало старовинних будинків, які є пам’ятками архітектури. А ті поодинокі старі будівлі, які ще збереглися, розташовані в центрі.

Пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому

Пам'ятник Богдану Хмельницькому

Будучи у Хмельницькому, прогуляйтесь до пам’ятника гетьману, в честь якого назване місто. Богдан Хмельницький з булавою зображений на коні та розташований на високому п’єдесталі, так що його видно здалеку.

Хмельницька ОДА

Хмельницька ОДА

Безумовно варто побачити будівлю Хмельницької обласної ради та пофотографуватися на площі біля неї.

Скульптура «Віра. Надія. Любов»

Скульптура «Віра. Надія. Любов»

Біля ОДА кілька років тому була встановлена прекрасна скульптура «Віра. Надія. Любов», яка символізує трьох українських берегинь. З іншої сторони пам’ятки архітектури можна побачити замріяного козака із кобзою.

Скульптура «Віра. Надія. Любов»

Свято-Покровський Кафедральний собор

Свято-Покровський Кафедральний собор

У центральній частині міста можна відвідати Свято-Покровський Кафедральний собор, який є головним православним храмом Хмельницького. Його історія починається ще на початку ХІХ століття, коли на цьому місці був розташований християнський цвинтар із маленькою церквою посередині. Почати будівництво нового храму вдалося тільки у 80-х роках ХХ століття, а освятити та відкрити його – у 1992 році.

Якщо Ви зголодніли, в центрі міста є дуже затишне кафе здорового харчування – Govinda, де можна не тільки смачно попоїсти, але й приємно посидіти з друзями у спокійній атмосфері.

Лавочка під столітнім ясенем

Лавочка під столітнім ясенем  у Хмельницькому

Також, гуляючи Хмельницьким, можна натрапити на ось таку оригінальну лавочку. Вона розташована під старовинним столітнім ясенем, який пережив Жовтневу революцію, роки німецької окупації і модернізацію алеї. Древнє дерево було вирішено зберегти для майбутніх поколінь.

Приємної Вам прогулянки Хмельницьким!

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь