Золочівський замок – ізюминка Львівщини

Архітектурний комплекс «Золочівський замок»

Архітектурний комплекс «Золочівський замок» по праву називають одним із чудес Львівської області, крім того, він входить до популярного туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Після відвідин Золочева, Ви зрозумієте, чому так багато людей захоплюються його давньою історією та ніжною вишуканістю.

Китайський палац

Китайський палац

Зовнішній вигляд Китайського палацу заворожує, весь його лаконічний стиль і довершена простота, особливу увагу привертають до себе рельєфи над дверима та вікнами.

На сьогоднішній день всередині цієї архітектурної пам’ятки розміщений музей східних культур – одна із найбільш пізнавальних експозицій всього комплексу. У п’яти невеликих залах зібрані унікальні зразки культурної спадщини Сходу – Китаю та Японії, Стародавнього Єгипту і Шумеру, мусульманських країн, Індії, Індонезії, В’єтнаму і країн Тихоокеанського басейну, а також і нашої держави ( експонати, які виготовлені українськими митцями під впливом східних традицій). Якщо Ви любите культуру Сходу, то тут на Вас чекатиме справжній маленький рай: прекрасні статуетки індійських божеств – Ганеші та Шиви, Будди, фрагменти справжнього єгипетського саркофага, розкішні килими, виткані вручну, чимало оригінальної кераміки та її фрагментів.

Зйомка всередині Китайського палацу заборонена.

Житловий палац

Житловий палацЧимало радості приносить прогулянка двоповерховими житловими апартаментами, які відновили ще в 2009 році і тоді ж були відкриті для всіх відвідувачів Золочівського замку.

Тут можна подивитися на репродукції картин відомих світових майстрів – Альбрехта Дюрера, Пітера Рубенса, Рембрандта, Антоніса ван Дейка та інших. Варто згадати і зразки раритетних меблів, яких тут більше сотні екземплярів – різьблені шафи, комоди, столи, скрині, ліжка та крісла. Ще можна побачити зброю, порцеляну, килими, скульптури, навіть справжній трон… А от жити тут було б доволі сумно – крізь товсті стіни сюди заледве проникає тепло і світло, так що загалом створюється доволі похмурий вигляд палацу.

Всередині дозволена фотозйомка без спалаху.

Елегантний столик та стільці в інтер'єрі

Елегантний столик та стільці в інтер’єрі

Східний парк та земляні вали замку

Східний парк та земляні вали замку

Одразу біля Китайського палацу розташований Східний парк, у якому можна сфотографуватися біля арки в китайському стилі, побачити бюст Конфуція або ж посидіти в затишній альтанці із зображенням дракона на стелі. Взагалі на території Золочівського замку є чимало цікавих скульптур, фонтани, старовинні камені з древніми, ще до цих пір нерозшифрованими, текстами, гармати.

Камінь з нерозшифрованим письмомv

Камінь з нерозшифрованим письмом

Сопілкар у фонтані

Сопілкар у фонтані

Статуя Зевса

Статуя Зевса

Чудовий краєвид можна спостерігати із земляних оборонних валів, якими оточений замок. Загалом прогулянка на свіжому повітрі може зайняти набагато більше часу, ніж огляд експонатів в обох будівлях.

Оборонна гармата

Оборонна гармата

Сувенірна продукція

Безпосередньо на території архітектурного комплексу функціонує невелика сувенірна крамничка, також є ще одна, в кілька разів більша, за дві-три хвилини ходьби від нього. Тут можна купити цілу купу національної атрибутики, прикраси та інші вироби ручної роботи народних умільців, придбати значки-магнітики-кружечки-посуд із міткою «Золочів» (особисто я привезла звідти глиняні цукерничку і заварний чайник з таким написом). Все красиве і за доволі пристойними цінами, проте, якщо Ви любите бувати на народних ярмарках, то цілком можливо, що багато продукції видасться Вам знайомою.

Що ще цікавого у місті Золочів?

Якщо Ви хочете погуляти цим старовинним містом, то раджу відвідати древній римо-католицький Вознесенський костел. Ця неперевершена пам’ятка архітектури XVIII століття є однією із найкрасивіших в Україні серед інших шедеврів в стилі бароко.

Ще одна старовинна перлина міста – греко-католицька церква Святого Миколая, побудована у XVI столітті. Хоча церкву перебудували у 1765 році, вона зберегла риси оборонного типу, про що свідчить її сьогодення – суворий зовнішній вигляд, мінімалізм, товстезні стіни та вузькі віконні отвори.

Будинок убогих – ще одна будівля, яку Ви просто не можете пропустити у Золочеві, адже це чи не найстаріша споруда у всій Україні, яку збудували ще в XIV столітті. Крім того, вона розташована в самому центрі міста, так що знайти її буде дуже легко. Кожне століття приносило будинку свої нові тенденції – спершу це була розкішна Золочівська вілла, яка належала кільком впливовим родинам (Щечонів, Янчинські, Зборовських, Собєських), потім будівлю стали використовувати як житло для духовних осіб, шпиль для бідних людей, а з 2003 року нею опікується Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ. Саме з 2003 року і по сьогодні будинок убогих перебуває на реставрації – тут планується відкриття реабілітаційного центру для алкогольно- і наркотичнозалежних осіб, каплиці.

Увага! Золочівський замок можна відвідати шість днів на тиждень, крім понеділка.

Координати важливих об’єктів у Золочеві:

Золочівський замок 49.802120, 24.906198
Вознесенський костел 49.806061, 24.902902
Церква Святого Миколая 49.808235, 24.898992
Будинок убогих 49.804667, 24.901500

Поділися з друзями!

Цікаві статті

Залишити відповідь